'Bobo yerine Holosko'yu alın!'

'Bobo yerine Holosko'yu alın!'.15596
  • Giriş : 28.04.2009 / 10:44:00

Beşiktaşlı Edouard Cisse'den eski takımının patronuna ince mesaj!...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Bobo bir katilin içgüdülerine sahip. Ancak Holosko daha hızlı. Paris, Holosko'yu transfer etmeli. Çünkü milli ve kısa bir süre içinde çok pahalı bir futbolcu haline gelebilir."

Paris Saint Germain Teknik Direktörü Paul Le Guen, sezon sonunda Luyindula, Kezman ve Pancrate'yi gönderip takımın hücum hattını baştan aşağı değiştirmenin planlarını yapıyor. Akşam Gazetesi'nin haberine göre; Le Guen'in transfer listesinde Beşiktaş'ın Slovak yıldızı Filip Holosko da yer alıyor. Fransız basını da Beşiktaşlı Edouard Cisse'nin görüşünü aldı. İşte Cisse'nin Holosko raporu:

Soru: Cisse, takım arkadaşın Holosko'nun profili nasıl?
Edouard Cisse: Hızlı ve güçlü bir oyuncu. Boş alanları sever. Takıma güç ve derinlik katar. İdolü olan Thierry Henry ile aynı özelliklere sahip. Tek kusuru gol vuruşları sırasında bazen soğukkanlı olamıyor. Örnek vermek gerekirse Pancrate'nin daha hızlı ve tekniği.
Soru: Slovak futbolcu, birçok Fransız takımının istediği Bobo ile aynı tip bir hücumcu mu?
Edouard Cisse: Hayır. Bobo gerçek bir golcü. Bir katilin içgüdülerine sahip. Aynı yapıya sahipler ancak Holosko daha hızlı. İkisi de genç ve ikisi de kendi ülkelerinden daha çok Türkiye'de tanınıyorlar. Önlerine iyi bir örnek koyarsan ve iyi bir teknik direktör olursa çok çabuk gelişebilirler. Paris, Holosko'yu transfer etmeli. Çünkü milli takımda oynuyor ve kısa bir süre içinde çok pahalı bir futbolcu haline gelebilir.
Soru: PSG'nin ona ihtiyacı var mı?
Edouard Cisse: Evet. Oynayacak kapasitesi de var. PSG'de Giuly'nin dışında hücumcu yok, takıma kadro zenginliği kazandırır. Takıma ilginç bir hava getirebilir. Başarılı olmak için her şeyi var.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*