Bobo'ya cazip teklif geldi

Bobo'ya cazip teklif geldi.15596
  • Giriş : 25.06.2008 / 15:34:00

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Brezilyalı futbolcuları Bobo için çok cazip bir teklif olduğunu, ancak henüz transferin netlik kazanmadığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eski milli futbolcu Tanju Çolak'ın başında bulunduğu AC Milan Futbol Kampı'nın Selimiye Stadı'ndaki çalışmalarını ziyaret eden Sağlam, transfer çalışmaları, stat ve taraftarlarla ilgili soruları yanıtladı.

Bobo'nun durumuyla ilgili bir soruya Sağlam, “Bobo değerli ve hiçbir antrenörün hayır diyemeyeceği bir oyuncu. Bu işten kulüp çok büyük menfaat elde ederse, çok cazip fiyatlar önerilirse biz o zaman Bobo'yu satmayı düşüneceğimizi söylemiştik. Nitekim öyle bir teklif oldu, fakat netlik kazanmadı. Olursa, yani teklif devam ederse bu transferin olmasına izin veririz. Şayet istediğimiz düzeyde gerçekleşmezse de Bobo bizim istediğimiz, sevdiğimiz bir oyuncumuz ve önümüzdeki sezon da ondan faydalanmanın yollarını ararız” diye yanıt verdi.

Hırvat futbolcu Klasnic ve Çek oyuncu Baros için herhangi bir girişimin olup olmadığı sorusunu ise Sağlam, “Bobo'nun transferinin olabileceğini de düşünerek o mevkide arayışlarımız devam ediyor. Ancak bu görüşmelerimizin olabilirliği sadece Bobo'nun transferiyle mümkün” diye yanıtladı.

“SIKINTILARI GİDERECEK OYUNCULAR ALDIK”

Ertuğrul Sağlam, eksiklik hissettikleri bölgelere yaptıkları transferlerle, geçen sezonun sıkıntılarını giderecek oyuncuları kadrolarına kattıklarını ifade etti.

Kadro istikrarını sağlamak için çok fazla transfer yapmadıklarını hatırlatan Sağlam, transferlerle ilgili şunları kaydetti:

“Geçen yıl eksikliğini hissettiğimiz, sıkıntı yaşadığımız mevkilere arayışımız oldu. O sıkıntıları giderecek kalitede oyuncuları kadromuza kattık diye düşünüyorum. Bu yılki transfer politikasında fazla yoğunluk yaşamadan, fazla oyuncu değişikliği yapmadan, bundan sonraki dönemde istediğimiz kadro istikrarının oluşması açısından çok fazla oyuncu almadık. Gelen oyuncuların en kısa zamanda adaptasyon sürecini geçirip takıma katılacağını düşünüyoruz. İnanıyorum ki çalışma dönemimiz sonunda öncelikle UEFA Kupası'nda taraftarımızı ve ülkemizi mutlu edecek sonuçları alacağız, daha sonra da hepimizin istediği ligdeki başarıları kazanmaya çalışacağız.”

“BELİRSİZLİK TARAFTARI OLUMSUZ ETKİLİYOR...”

Taraftarların kombine biletlere ilgi göstermediği ve stat endişesi taşıdığı ifade edilerek yöneltilen soruya da sağlam şöyle yanıt verdi:

“Belirsizlik taraftarı da olumsuz etkiliyor maalesef. En kısa zamanda bunun da netlik kazanacağını düşünüyorum. Önümüzdeki sezon Beşiktaş'ın en büyük gücü olan taraftarın da takımına gereken ilgiyi fazlasıyla göstereceğini de umuyorum.”

“Çarşı” taraftar grubunun dağılmasıyla ilgili soruya ise Sağlam, “Çarşı Beşiktaş'ın çok önemli bir gerçeği. Çarşı'nın ortadan kalkmasını hiçbir Beşiktaşlı istemez veya kabul etmez. Ben bundan sonraki dönemlerde ilgililerin, yetkililerin gereken girişimi yapacağını düşünüyorum” yanıtını verdi.

Beşiktaş Teknik Direktörü, (A) Milli Futbol Takımı'nın Avrupa Şampiyonası'nda bu akşam Almanya ile yapacağı maçla ilgili de “Milli takımımız hepimize büyük mutluluklar yaşattı. Bu akşam da devam edeceğine inanıyorum. Tüm ülke insanı gibi ben de onlar için dua edeceğim” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious