Bobo'yu satma planı

Bobo'yu satma planı.36859
  • Giriş : 21.08.2007 / 11:12:00
  • Güncelleme : 21.08.2007 / 11:16:46

Beşiktaş Yönetimi, Brezilyalı futbolcuyu Şampiyonlar Ligi'nde prim yapmasını bekleyip, yüksek bir bedelle devre arasında satmayı düşünüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ricardinho ise teklif gelmesi durumunda hemen elden çıkarılabilecek

Yabancı forvet transferinde mutlu sona yaklaşan Beşiktaş Yönetimi, diğer golcüsü Bobo'yu devre arasında satıp, iyi bir gelir hedefliyor.

Beşiktaş'ın eski Teknik Direktörü Jean Tigana'nın verdiği referanslarla Fransız kulüplerin peşinden koştuğu Bobo'nun, özellikle Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde prim yapmasını bekleyen siyah - beyazlıların, bu şekilde fiyatın daha da artabileceğini hesap ediyor. Böylece Beşiktaş Yönetimi, Brezilyalı oyuncuyu şimdi satmak yerine, daha sonra göndererek, hem kulübe önemli bir gelir sağlayacak, hem de alınacak olan yeni golcünün ilk on birde oynamasını garantileyecek.

6+1 sistemi yüzünden bir yabancı oyuncunun yedek kulübesinde kalmasını istemeyen Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın da yönetimin bu kararını mantıklı bulduğu belirtildi. Siyah - beyazlı yönetim, 2 milyon euroya aldığı Bobo'yu 10 - 15 milyon euro arasında bir bonservis bedeliyle satarak ekonomik açıdan da rahatlamanın hesapları içinde olduğu vurgulandı.

Beşiktaş Yönetimi'nin, Bobo'nun yanı sıra Ricardinho için de gelmesi muhtemel teklifleri değerlendirecekleri belirtildi. Ricardinho'nun, yıllık olarak aldığı 1 milyon 750 bin euronun yüksek olması ve Ertuğrul Sağlam'ın "teklif gelmesi durumunda gidebilir" raporu üzerine yönetimin bu oyuncuyu da şu an veya devre arasında gönderebileceği öğrenildi.

İspanya çıkarması

Forvet transferinde aradığı ismi Arjantin'de bulan Beşiktaş'ta Genel Sekreter Kenan Öner ve Menajer Sinan Engin, İspanya'ya gitti, burada Higuain'in işini bitirdi. 24 yaşındaki River Plate'li oyuncu için siyah-beyazlı yönetimin Arjantin kulübü ile anlaştığı, futbolcuyla da el sıkıştığı vurgulandı.
Bugün imza atacak olan golcünün menajerleriyle İspanya'da temasta bulunan Öner ve Engin'in futbolcuyu birkaç gün içerisinde Türkiye'ye getirecekleri vurgulandı. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın da onay verdiği oyuncunun, 6+1 sisteminde yedek kalsa bile, gençliği nedeniyle bunu dert etmeyeceği, bundan dolayı tercih edildiği vurgulandı. Oyuncunun yıllık 1 milyon 250 bin euro istediği iddia edildi.

İzin yaptılar

Kasımpaşa galibiyetinin ardından bir gün dinlenen siyah - beyazlılar, bugün yapacakları idmanla Gaziantepspor maçının hazırlıklarına başlayacak. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam yönetiminde yapılacak idmana, Milli Takım'da bulunan futbolcuların yanı sıra, tedavileri devam eden Murat Şahin ve Mehmet Yozgatlı katılmayacaklar. Basına açık olan idman bugün akşam saat 19.00'da yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious