Böbrek hastası gence valilik sahip çıktı

  • Giriş : 14.03.2008 / 15:08:00

Kayseri'de 20 yıldır diyalize bağlanarak yaşamını sürdürmeye çalışan Kamil Polat isimli gence Kayseri Valisi Mevlüt Bilici sahip çıktı. 3 kardeşini böbrek hastalığından, annesini yüksek tansiyondan kaybeden 35 yaşındaki böbrek hastası Polat'ın tedavi ücre

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yaklaşık üç ay önce Kayseri'ye gelen ve ağır kış şartları nedeniyle köyüne dönemeyen Polat, Vali Bilici'nin talimatıyla öğretmen evine yerleştirildi. 20 yıldır diyalize girerek yaşamını sürdürmeye çalıştığını ifade eden Kamil Polat, sürekli diyalize girdiği için kollarındaki damarların çürüdüğünü ve fistül ameliyatı olması gerektiğini söyledi.

Ameliyat masraflarının Vali Bilici tarafından karşılanacağını belirten Polat, 8 kardeş olduklarını ve üçünün 20'li yaşlarda böbrek nakli yapılamadığı için yaşamını yitirdiğini söyledi. Kendisi ve küçük kardeşinde de böbrek hastalığı olduğunu ve nakil gerektiğini kaydeden Polat, babasının böbreğinin kardeşine ve kendi dokusu için uygun olduğunu, ancak kardeşini tercih ettiğini aktardı.

Kardeşinin babasından aldığı böbrek sonrasında hayata daha sağlam tutunduğunu anlatan Polat, annesinin de bu duruma dayanamayarak hayatını kaybettiğini söyledi. Yaklaşık üç aydır Kayseri'de öğretmen evinde kaldığını anlatan Polat, kısa bir süre sonra kolundan ameliyat olması gerektiğini vurguladı. Ameliyat masraflarını Vali Bilici'nin üstlendiğini aktaran Polat, haftada üç gün diyalize bağlanmak zorunda olduğunu ve bu durumun kendisini artık çok zorladığını dile getirdi. Dört gözle böbrek nakli yapılacak günü beklediğini ifade eden Polat, organ bağışı konusunda herkesin duyarlı davranmasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious