Böbrek taşı ameliyatına gidi, öldü!

Böbrek taşı ameliyatına gidi, öldü!.13578
  • Giriş : 14.02.2008 / 21:49:00

Böbreklerindeki taşların alınması için ameliyata giren 8 coçuk annesi ameliyattan sonra hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır Devlet Hastanesi'nde böbreklerindeki taşların alınması için ameliyata giren ve 9 saat süren ameliyatın ardından Üniversite Hastanesine sevk edilen 39 yaşındaki 8 çocuk annesi Sitti Kıyar yaşamını yitirdi. Kadının yakınları, ölümde doktorların ihmali olduğu iddiasıyla Savcılığa suç duruyusunda bulundu.

Diyarbakır'ın Dicle İlçesi'nde yaşayan 39 yaşındaki Sitti Kıyar, böbrek sancısı nedeniyle Diyarbakır Devlet Hastanesi'ne getirildi. Yapılan kontrollerde Kıyar'ın böbreklerinde taş tespit edildi ve önce taşlar lazer tedavisi ile kırılmak istendi. Ancak bu tedavi başarılı olamayınca, Sitti Kıyar, Devlet Hastanesi Uroloji uzmanı Dr. S.D tarafından ameliyata alındı. 9 saat süren ameliyatta durumu kötüleşen Kıyar, Dicle Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Operasyon sırasında damarının yırtıldığı iddia edilen Kıyar, Üniversite Hastanesi Genel Cerrahi Yoğun Bakım ünitesinde 2 saat sonra yaşamını yitirdi.

Sitti Kıyar'ın yakınları ameliyatı gerçekleştiren doktor hakkında ihmali olduğu iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. doktor hatası nedeniyle öldüğü öne sürülen Kıyar'ın cesedi otopsiye alınırken, kesin ölüm nedeninin de bu otopsi sonucu belirleneceği belirtildi. Sitti Kıyar'ın oğlu Cemil Kıyar ve yakınları hastane morgu önünde sinir krizleri geçirirken, bu işin peşini bırakmayacaklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious