Bodrum 51 derece, Ardahan'da sel

Bodrum 51 derece, Ardahan'da sel.13503
  • Giriş : 16.07.2008 / 13:45:00
  • Güncelleme : 16.07.2008 / 13:36:45

Batı’da ayrı Doğu’da ayrı mevsim.. Bodrum 51 derece, Ardahan’da sel...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BODRUM 51 DERECE !

Muğla'nın Bodrum ilçesinde aşırı sıcaklarından bunalan tatilciler, soluğu sahillerde aldı. Turizmin önde gelen merkezlerinden Bodrum'da dün öğle saatlerinde cadde ve sokaklarda sakinlik hakim oldu. Yerli ve yabancı turistlerin tatil için tercih ettiği yerlerin başında gelen ilçede bulunan sahiller, önceki günlere nazaran öğlen saatlerinden sonra şenlendi. Bodrum Orman İşletme Şefliği önündeki dijital termometre saat 17:15 sıralarında sıcaklık değerini 51 derece olarak gösterdi. Güneşin zararlı ışınlarından korunmaya çalışan tatilciler, özellikle saat 16:00 -17:00'den sonra bronzlaşmak için şezlonglarından güneşlenmeye başladı.

Havanın diğer günlere göre daha sıcak olduğunu belirten tatilciler öğleden sonra denizin keyfini çıkarırken, sıcaklardan korunmak için bol bol su içtiklerini söyledi. Sıcak hava nedeni ile gün içerisinde parklarda koşup oynayamayan çocuklar ise, ebeveynlerinin yanında deniz kenarında oynamayı tercih etti.

ARDAHAN’DA SEL

Ardahan'ın Göle ilçesinde etkili olan dolu su baskınlarına yol açtı.

Göle Belediye Başkanı Sabri Muratoğlu, yaptığı açıklamada, yarım saat süren dolunun ardından 100'ün üzerinde evi su bastığını söyledi.

Etkili yağış bazı vatandaşların arılarının telef olmasına neden oldu.

Muratoğlu, ''İlçe merkezinde 100'ün üzerinde evi su bastı. İtfaiye ve sivil savunma ekipleri vatandaşla evlerde su tahliyesi yapıyor. Su ve kanalizasyon şebekesi de büyük zarar gördü'' dedi.

Göle Fevzi çakmak mahallesinde bulunan evleri basan su, arı kovanlarına da zarar verdi. Sel nedeniyle yaklaşık 52 arı kovanın zarar gördüğünü ifade eden Dursun Yıldız isimli vatandaş zararın 30 bin YTL'yi bulduğunu belirtti.

Sel sularından canını zor kurtardığını anlatan yaşlı bir kadın, evindeki bütün eşyaların kullanılamaz hale geldiğini dile getirerek gözyaşı döktü.

Ardahan Valisi Selim Cebiroğlu, hasar tespiti çalışmalarının da devam ettiğini kaydetti.

Yolcu otobüsü sel sularına kapılarak yuvarlandı

Ardahan'da etkili olan sağanak yağışın ardından, sel sularına kapılan bir yolcu otobüsü ve otomobil şarampole yuvarlandı. Kazada can kaybı olmazken, Göle-Erzurum karayolu 1 saat trafiğe kapandı.

Ardahan'ın Göle ilçesinde akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış, sel felaketini de beraberinde getirdi. Göle-Erzurum yolunun 4. kilometresinde 20 yolcusu bulunan bir yolcu otobüsü ve otomobil sel sularına kapılarak şarampole yuvarlandı. Yaklaşık 1 saat süren yağmur ve dolunun da etkisiyle olay yerine güçlükle ulaşıldı. Güvenlik güçleri ve sağlık görevlileri olay yerine ulaşırken, yolcu otobüsü Göle Garnizon Komutanlığı'na ait vinçle çıkarıldı. Ölen yada yaralananın olmadığı kaza için olay yerine doğru hareket eden ambulans, ilçe merkezinde selin oluşturduğu çukura saplanınca bir süre hareket edemedi.

Ardahan Valisi Selim Cebiroğlu, Göle Kaymakamı Ali Uysal, Göle Garnizon Komutanı Kurmay Albay Hakan Akkoç, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Nail Gözütok, olay yerinde ve sel bölgesinde incelemelerde bulundular. Selle ilgili hasar tespit çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*