Bodrum-İstanbul arası feribot seferi

  • Giriş : 01.02.2007 / 00:00:00

İstanbul'da bir özel şirket, Bodrum ile İstanbul arasında feribot seferleri yapılması için çalışma başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu arada, Bodrum gemi yanaşma iskelesi, nisan ayına kadar tamamlanarak feribot seferlerine hazır hale getirilecek. Deniz Ticaret Odası başkanlığında oda mensupları ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) üyelerinden oluşan bir konsorsiyum tarafından satın alınan ''Samsun'' ve ''Ankara'' isimli gemileri, aynı konsorsiyum tarafından kurulan söz konusu şirketin işlettiği bildirildi.

2005-2006 yılları arasında yenileme ve bakım çalışmaları yapılan gemilerde profesyonel bir ekibin görev aldığı kaydedildi. Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Gündüz Nalbantoğlu, yaptığı açıklamada, İstanbul'da şirket yetkilileriyle görüşeceğini ve projenin şekilleneceğini söyledi.

Nalbantoğlu, şunları kaydetti:
''Şirketin Samsun ve Ankara isimli iki gemisi var. Bunlardan biri Bodrum-İstanbul arasındaki seferlerde görevlendirilecek. Projenin gerçekleşmesi durumunda, gemi cuma günü İstanbul'dan hareket edecek, cumartesi günü Bodrum'a varacak. Cumartesi akşamı Bodrum'da kalacak gemi, pazar günü Bodrum'dan İstanbul'a hareket edecek. İstanbul'dan gelen gemi, önümüzdeki aylarda tamamlanması beklenen gemi yanaşma iskelesine yanaşacak. İstanbul-Bodrum seferini yaparken Çeşme'ye de uğraması planlanan gemi, otomobil de taşıyacak.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious