Bodrum polisinin hırsız avı

Bodrum polisinin hırsız avı.11105
  • Giriş : 27.06.2009 / 22:07:00

Muğla'nın Bodrum ilçesinde ev ve işyerlerinden hırsızlık olaylarına karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan 7 kişi, sevk edildikleri adli mercilerce tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, bir otelin lojmanından cep telefonu çalındığı yönünde ihbar alan Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, olayla ilgili 3 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan A.T. (20), U.B. (20) ve A.K. (17), işlemlerinin ardından sevk edildikleri adli mercilerce tutuklandı. Çalıntı olduğu belirtilen cep telefonu da ele geçirilerek, sahibine teslim edildi.

Diğer bir olayda ise polis, Gümbet Mahallesi'nde bir evden hırsızlığa teşebbüs ettikleri ileri sürülen 4 kişiyi daha yakalayarak gözaltına aldı. Suç üstü yakalandıkları belirtilen şüphelilerin, Aydın'ın Söke ilçesinden hırsızlık maksadı ile ilçeye geldikleri ileri sürüldü. Olayda kiralık araç ele geçirilirken, şüphelilerin olayda ellerine çorap giydikleri, araçlarında ise kapı açmakta kullanıldığı belirtilen levye ve çeşitli aletler de bulundu.

Olayla ilgili gözaltına alınan İ.A. (22), M.A. (18)., D.A. (19) ve E.Ç. (22), polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Zanlılar, çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklandı. Zanlılarla birlikte ele geçirilen kiralık aracın sürücüsü E.Ç. haricinde diğerlerinin haklarında benzer suçlardan daha öncede işlem yapıldığı belirtildi.

Gözde turizm kentinde hırsızlık olaylarının yaşanmaması ve meydana gelen hırsızlık olaylarının şüphelilerin belirlenmesi için polisin başlattığı çalışmada son bir aylık süreçte gözaltına alınan 23 zanlıdan 19'u tutuklandı. Yakalanan şüphelilerle birlikte elektronik eşyalar, ziynet eşyaları, cep telefonları, diz üstü bilgisayarlar ve 2 motosikletin de aralarında bulunduğu çalıntı olduğu belirtilen çok sayıda eşya da ele geçirilerek sahiplerine teslim edildi. Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin yürüttüğü çalışmada 50'ye yakın hırsızlık olayının aydınlatıldığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*