Bodrum yağmura teslim oldu

Bodrum yağmura teslim oldu.14554
  • Giriş : 21.09.2008 / 20:23:00

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, gece yarısından sonra kısa süreliğine şiddetini artıran sağanak yağmur hayatı olumsuz etkiledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yurdun bazı bölgelerinde etkili olan yağmur yağışı, gözde turizm kentinde de kendini gösterdi. Yağış öncesi belediye hoparlöründen vatandaşlar uyarıldı.

Dün akşam saat 23:00 sıralarında etkili olmaya başlayan ve aralıklarla devam eden yağmur yağışında metre kareye 28 kilogram yağış düştüğü bildirildi. Gece yarısından sonra 10 dakikalığına şiddetini artıran yağmur yağışı sonrası olumsuzluklar bir anda ortaya çıktı. Bodrum ilçe merkezinde bazı noktalarda rogarlardan çıkan sular yollara taştı. Cevat Şakir Caddesi'nde araç kuyrukları oluşurken, Barlar Sokağı olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi esnafı işyerini su basmaması için çaba harcadı.

Dükkanlarına su giren bazı işletmeciler ise alt yapı eksikliğinden şikayetçi olarak yaşadıklarına tepki gösterdi. Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerindeki su birikintileri de sürücülere zor anlar yaşattı. Belediye ekipleri tıkanan mazgalları açmak için çaba harcadı. Bazı yollarda dere görüntüsü oluştu.

Yağış miktarının mevsim normallerine yakın değerde olduğu öğrenilirken, dün gece elektrik kesintileri de yaşandı.
Renkli ışıkları ile eğlence hayatında söz edilen Barlar sokağında sakinlik hakim oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*