Bodrum'da görkemli yarış

Bodrum'da görkemli yarış.16145
  • Giriş : 10.07.2008 / 14:44:00

8. Gant Cup, 24 Temmuz 2008 tarihinde Bodrum’da start alacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ünlü giyim markası GANT ve Akdeniz’in ödüllü marinası Milta Bodrum Marina’nın ana sponsorluğunda, Kempinski Hotel Barbaros Bay’in yan sponsorluğunda Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından düzenlenen 8. Gant Cup, 24 Temmuz 2008 tarihinde Bodrum’da start alıyor.

Her yıl artan katılımcı sayısı ve 2002 yılından beri düzenlenen, “Bodrum-Kos Dostluk Etabı” ile, Bodrum’da yaz sezonunun en popüler yelken yarışı haline gelen Gant Cup’ta, IRC Race ve IRC Cruiser sınıflarındaki tekneler 4 gün sürecek yarışta kıyasıya mücadele edecek.

Farklı rotaları ve gece eğlenceleri ile her yıl yüzlerce yelkenciyi Bodrum’a getiren organizasyon bu yıl, 2006 yılında teknesinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden, Çetin Döker anısına düzenleniyor.

Birinci gün Bodrum-Kos, ikinci gün Kos-Turgutreis, üçüncü gün Turgutreis-Bodrum ve dördüncü gün “Kempinski Kupası” adıyla düzenlenecek Bodrum-Yalıçiftlik etaplarıyla sona erecek 8. Gant Cup’ta, Kapanış Ödül Töreni Kempinski Hotel Barbaros Bay’de gerçekleşiyor.

Seçkinliği ve konforu ile dünya genelinde “ün”e sahip Kempinski’nin, yüz yıllık deneyimini Bodrum’da devam ettiren Kempinski Hotel Barbaros Bay, Six Senses Spa’sı ile Dünyada tatil trendlerini belirleyen Conde Nast Traveller dergisi okuyucuları tarafından ‘Avrupa’nın en iyi otel spa merkezi’ seçildi. Mimarisinde ve dekorasyonunda günümüz estetiğini geçmişin tarihsel zenginliği ile buluşturan Kempinski Hotel Barbaros Bay’in odaları ise Ege'nin büyüleyici manzarasına uzanıyor.

8. Gant Cup, Notos.com, D-Marin Turgutreis, Kos Marina, Bodrum Belediyesi, Konacık Belediyesi, Yacht Türkiye, Efe Rakı, Coca Cola Zero, Burn, Kavaklıdere, Efes Pilsen ve Bodrum Deniz Kurtarma tarafından desteklenmektedir.

PROGRAM

23 Temmuz 2008, Çarşamba - Açılış Kokteyli
Milta Bodrum Marina
Beach Club&Bodrum Feneri

24 Temmuz 2008, Perşembe- Bodrum – Kos Etabı
Kos Marina Özel Partisi

25 Temmuz 2008, Cuma- Kos – Turgutreis Etabı
D-Marin Turgutreis Özel Partisi

26 Temmuz 2008, Cumartesi Turgutreis – Bodrum Etabı
Serbest Gece

27 Temmuz 2008, Pazar Bodrum – Bodrum Etabı (Kempinski Kupası)
Kapanış Ödül Töreni Yemeği
Kempinski Hotel Barbaros Bay

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*