Bodrum'da kayınpeder dehşeti

Bodrum'da kayınpeder dehşeti.7028
  • Giriş : 20.09.2007 / 08:48:00

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, iş kurması için bir yıl önce damadına ödünç verdiği 28 bin YTL'yi geri alamayan Aslan Peker, dehşet saçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Peker, konuşmak için evine gittiği damadı Mert Burak Dayıoğlu'nu çıkan tartışma sonucu, tabancayla vurarak öldürdü, yanındaki iş ortağı Ufuk Yeter'i de yaraladı. Öfkeli kayınpeder, daha sonra teslim oldu.
Olay, Gümbet Semti, Sadi Irmak Caddesi Myndos Bahçe Evleri Sitesi'nde, dün saat 18.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, SSK emeklisi Aslan Peker, (50), aynı sitede oturan müteahhit damadı Mert Burak Dayıoğlu'na (32) ve iş ortağı Ufuk Yeter'e (30) bir yıl önce, iş kurması için 28 bin YTL borç para verdi. Bodrum Beşiktaşlılar Derneği'nin kurucu başkanı Kenan Dayıoğlu'nun oğlu olan damadı Mert Burak Dayıoğlu ve ortağının iş kurmaması üzerine, Peker, damadından verdiği parayı geri istedi. Damadının ortağı Ufuk Yeter, Peker'e borçlarına karşılık iki ay önce, çek verdi. Ancak, çekler karşılıksız çıktı.

DEHŞET SAÇTI

Bunun üzerine Peker, dün konuşmak için aynı sitede oturan damadının evine gitti. Damadından ve ortağından alacağını isteyen Peker, olumsuz yanıt alınca tartışma çıktı. Uzayan tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü. Peker'in kızı Şenay Dayıoğlu (27) araya girerek, kavgayı önlemeye çalıştı. Bu sırada yatak odasına giren Peker, damanının 9 milimetre çapındaki tabancasını aldı. Öfkeli kayınpeder, tekrar salona dönerek, damadı, Mert Burak Dayıoğlu ve ortağı Ufuk Yeter'e kurşun yağdırdı. Sol kolundan vurulan Ufuk Yeter, evden kaçarak, canını kurtardı. Kafasına, karnına, sırtına ve kalbine toplam 12 kurşun isabet eden Mert Burak Dayıoğlu ise, ağır yaralandı. Olay sırasında oğlu ile birlikte mutfakta saklanan eşi Şenay Dayıoğlu'nun çağırdığı ambulansla Bodrum Üniversal Hospital'a kaldırılan Mert Burak Dayıoğlu, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kolundan yaralanan Ufuk Yeter ise, aynı hastanede ayakta tedavi edildi.

POLİSE TESLİM OLDU

Olaydan sonra, dışarı çıkarak, yaklaşık 15 el çevreye rastgale ateşe eden öfkeli kayınpeder, daha sonra koşarak otomobiline bindi. Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giden Peker, polislere, “10 dakika önce damadımı öldürdüm, arkadaşını ıskaladım. Merak etmeyin, tabancada mermi kalmadı. Siz gelmeden ben size geldim. En ağır cezayı çekmek istiyorum. Beni de, silahı da alın'' diyerek teslim oldu. Peker polisteki ilk ifadesinde, emekli parasını bir yıl sonra kar payıyla geri almak üzere damadı ile arkadaşına iş kurmaları için ödünç verdiğini belirterek, “Ancak, ne iş kurdular ne de paramı geri verdiler. Daha önce de para vermiştim. Yaklaşık olarak alacağım 35 bin YTL olmuştu. Damadım diye, önceki verdiğim paraları istemedim. Borçlarını ödemedikleri gibi, beni sürekli oyalayıp, karşılıksız çek verdiler. Tekrar konuşmak için gittiğimde, hakaret edip, üzerime yürüdüler. Çılgına döndüm. Korkutmak amacıyla tabancayı almıştım. Ancak, daha sonra ne yaptığımı bilmiyorum. Çok üzgünüm, böyle olmasını istemezdim'' dedi.

YAKINLARI HASTANEYE AKIN ETTİ

Olayın duyulmasının ardından Dayıoğlu'nun ağabeyi Murat Dayıoğlu, yakınları, iş arkadaşları ve akrabaları hastaneye akın etti. Ölüm haberi üzerine Dayıoğlu'nun yakınları gözyaşlarına boğuldu. Dayıoğlu'nun öldüğü uzun süre eşi Şenay Dayıoğlu'ndan gizlendi. Dayıoğlu'nun cenazesi, gece otopsi yapılmak üzere ambulans ile İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi. Dayıoğlu'nun cenazesinin yarın, Bodrum'da toprağa verileceği belirtildi. Polis olaydan sonra Şenay Dayıoğlu ve olayda hafif yaralanan Ufuk Yeter'in ifadesine başvurdu. Peker'in emniyetteki sorgusunu ise devam ettiği öğrenildi. Polis olay yeri ve civarında yaptığı araştırmada 18 boş kovan buldu. Peker sağlık kontrolü için hastaneye getirilişinde gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı. Çevresinde sessiz ve sakin biri olarak bilinen Peker’in sorgusunun tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious