Bodrum'da lodos 12 tekneyi batırdı

  • Giriş : 23.10.2007 / 13:20:00
  • Güncelleme : 23.10.2007 / 12:53:43

Bodrum sokakları yine su baskınına uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Muğla'nın Bodrum ilçesinde şiddetli yağış ve fırtına etkili oluyor. Bodrum'da dün gece etkili olan fırtına ve şiddetli yağış nedeniyle caddeler kısa sürede suyla kaplandı.

Fırtınayla birlikte kentin bazı bölümlerinde elektrik kesintileri yaşanırken, bazı işyerlerini de su bastı. Kentin yukarı bölümlerinden kanallar yoluyla denize boşalan sular çevre kirliliğine neden oldu.

Saatteki hızı zaman zaman 70 kilometreyi bulan lodos sebebiyle Kumbahçe iskelesine bağlı 12 tur teknesi hasar gördü, 4 balıkçı kayığı da battı.

Dev dalgalar, Cumhuriyet Caddesi'ndeki dükkanlara kadar ulaştı. Cadde üzerindeki 30'a yakın restoran ve kafeteryanın ahşap iskeleleri parçalandı.

Esnaf, fırçalar yardımıyla işyerlerine su girmesini engellemeye çalıştı. Caddelerde oluşan su birikintileri ise trafiği olumsuz yönde etkiledi.

Fırtına nedeniyle deniz suları Bodrum sahiline çok miktarda yosun bıraktı. Bodrum Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, ilçede dün gece metrekareye 40 kilogram yağış düştü.

Sağanak yağış, İzmir ve Aydın'da da su baskınlarına neden oldu. Aydın'da yağış yaklaşık 2 saat sürdü. Kanalların tıkanması nedeniyle çok sayıda ev ve işyerine su bastı. Birçok araç yolda kaldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious