Bodrum'da otel yangını korkuttu

  • Giriş : 12.05.2007 / 00:00:00

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde bir otelin deposunda çıkan yangın oteldeki turistlere korku dolu anlar yaşattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İtfaiye ekiplerinin kısa sürede müdahale ettiği yangında bir turistin eşyasını bırakıp kedisini alarak otelden uzaklaşması ve yangını izlemesi dikkat çekti.

Umurca Mahallesi Dr. Mümtaz Ataman Caddesi'ndeki 50 yataklı Merve Apart Otel'in deposunda bugün saat 00.30'da yangın başladı. Elektrik kontağından çıktığı sanılan yangın Bodrum itfaiyesi müdahale etti. Depodaki boyalar, personele ait eşyalarla şezlongların yanması nedeniyle bölgeyi yoğun duman kapladı. Bu nedenle ekipler uzun süre depoya yaklaşamadı.

Otelde bulunan az sayıdaki turist tedirginlik yaşarken, yabancı bir kadın eşyalarını odasında bırakıp kedisini yanına alarak panikle dışarıya çıktı. Kadın turist uzun süre kedisini okşayarak sakinleştirmeye çalıştı. Bazı turistler yaklaşık iki saat süren söndürme çalışmaları sırasında havuz başındaki şezlongların üzerinde dinlendi. Yangın ekiplerin yoğun müdahalesiyle söndürüldü.

Otelin işletmecisi 42 yaşındaki Selçuk Geçit, “Depomuzda başlayan yangın önce boya ve tiner benzeri maddeleri ardından personel ve otele ait yedek malzemeleri tutuşturmuş. Yangınını büyümemesi ve can kaybı olmaması en büyük tesellimiz” dedi. Polis olayla ilgili inceleme başlatırken yaklaşık 5 saat süren söndürme ve soğutma çalışmalarının ardından turistler de sabaha karşı odalarına döndü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious