Bodrum'daki tüp deposunda yangın

Bodrum'daki tüp deposunda yangın.5797
  • Giriş : 27.12.2007 / 19:05:00

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, ev ve sanayi tüpleri bulunan depoda çıkan yangının kontrol altına alındığı ve soğutma çalışmasına başlandığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bodrum'un Turgutreis Beldesi Belediye Başkanı Ali Server Yazgan, bir tüp deposunda çıkan yangının ve tüp patlamalarının kontrol altına alındığını; soğutma çalışması yapıldığını söyledi.

Can kaybı yaşanmamasının sevindirici olduğunu ifade eden Yazgan, ''Biz de gerekli önlemleri aldık. Çok büyük bir yangındı. Yangının elektrik kontağından çıkmış olma ihtimali üzerinde duruyoruz '' dedi.

Deponun sahibi Asaf Özveren'in kalp rahatsızlığı geçirerek hastaneye kaldırılan ağabeyi Bekir Özveren'in taburcu edildiğini belirten Yazgan, depoda izinsiz tüp dolumu yapıldığı iddialarının ise gerçeği yansıtmadığını kaydetti.

-30 EKİP KATILIYOR-

Yangını söndürme ve soğutma çalışmalarına Bodrum, Ortakent, Bitez ve Turgutreis belediyelerine ait itfaiye ekipleri, orman yangın söndürme arozözlerinden oluşan 30 ekibin katıldığı, patlamamış ev ve sanayi tüpleri olması nedeniyle çalışmaların yavaş ilerlediği öğrenildi.

İtfaiye ekipleri ilk aşamada patlamış 25'den fazla tüpü yangın mahalli dışına çıkardı. Güvenlik nedeniyle ulaşıma kapanan Bodrum-Turgutreis kara yolunda ise ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Yangın ve patlamalar sırasında evlerini güvenlik amacıyla boşaltan vatandaşlar ise yangının kontrol altına alınmasının ardından evlerine dönmeye başladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious