Bodrum'daki yangın büyüyor

  • Giriş : 21.08.2006 / 00:00:00

Bodrum'un Mumcular beldesinde çıkan orman yangını yaklaşık 50 hektarlık alanda etkili olduğu bildiriliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Çiftçi, Bodrum'un Mumcular beldesinde çıkan orman yangınının, yaklaşık 50 hektarlık alanda etkili olduğunu bildirdi.

İbrahim Çiftçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yangın söndürme çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirterek, ''Bölgede çok fazla rüzgar var, yangını kontrol altına almak mümkün değil'' diye konuştu.

Yangının herhangi bir yerleşim bölgesini tehdit etmediğini belirten Çiftçi, şunları söyledi: ''Mumcular beldesinde çıkan orman yangını, rüzgarın etkisiyle hızla büyüyor. Ekiplerimiz, bölgede söndürme çalışmalarına müdahale ediyor. Şu anda yangın yaklaşık olarak 50 hektarlık alanda etkili. Yangın şu anda hiçbir yerleşim birimini tehdit etmiyor. Ekiplerimiz söndürme çalışmalarına aralıksız olarak devam edecek.''

-KRİZ MASASI KURULDU-

Bu arada, orman yangınının şiddetli rüzgar nedeniyle büyümesi üzerine Muğla Valisi Temel Koçaklar tarafından Muğla Orman Bölge Müdürlüğü binasında kriz masası oluşturuldu.

Vali Koçaklar, orman yangınıyla ilgili bilgilerin oluşturulan kriz masasına geldiğini ifade ederek, ''Kriz merkezimiz gelişmeleri takip ederek ekipleri yönlendiriyor. Gelişmeler konusunda bana da sürekli bilgiler geliyor'' dedi. Mumcular beldesinde çıkan orman yangınına 100'den fazla yangın söndürme işçisinin yanısıra çok sayıda arazöz ve 3 helikopterle müdahale ediliyor. Ayrıca bölgeye Milas, Bodrum ve diğer yakın beldelerden itfaiye ekipleri de sevkedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious