Bodrum'daki yangın devam ediyor

Bodrum'daki yangın devam ediyor.7394
  • Giriş : 22.08.2006 / 00:00:00

Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Kısırlar köyünde çıktıktan sonra hızla Bodrum'a doğru ilerleyen orman yangını kontrol altına alınamıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kısırlar'daki bir anızlık alanda dün öğlen başlayan yangın, Beyciler, Bayır, Gökpınar, Yeniköy, Çocukmezarlığı, Armutçuk, Gölet ve Palamutçu yerleşim aralarındaki ormanlık arazileri yok etti. Bayır'da 4 eve sıçramak üzere olan yangın, belediyenin gayretleriyle kontrol altına alındı. Fethiye, Marmaris, Aydın, Yatağan, Muğla, Milas, Bodrum ve Mumcular yangın ekipleri ile Bodrum'a bağlı bütün belediyelerin itfaiyeleri, 6 helikopter ve 2 uçak söndürme çalışmalarına devam ediyor.

Yetkililer, tutuşan çam kozakları 100-200 metre ileriye fırladığı için yangının kontrol altına alınamadığını söylüyor. Yangın sebebiyle Mazı, Yeniköy, Bayır ve Armutçuk köylerinde haberleşme tamamen kesildi. Direklerin çoğu yandığı için bu köylere elektrik de verilemiyor. Bayır, Yeniköy ve Gökpınar mahallelerindeki zeytin ağaçları tamamen yok olmuş durumda. Yangın bölgesinde bulunan 4 bin civarındaki arı kovanı da tamamen yandı. Türkiye Arıcılar Birliği'nin temsilcileri bölgede tespit yapıyor.

Bu arada Mumcular Belediye Başkanı Kazım Avcı, yangın sebebiyle beldede bir kriz masası oluşturdu. Kriz masasının beldedeki vatandaşlardan temin ettiği tuzlu su, ayran ve yiyecek maddeler 2-3 saatte bir söndürme çalışmasına katılan işçilere ulaştırılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious