Bodrum'dan yükselen ağıt

Bodrum'dan yükselen ağıt.8058
  • Giriş : 24.08.2006 / 00:00:00

Köylüler Bodrum'daki yangında kaybettiklerine ağlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yeniköy'de oturanlar özellikle köylerindeki evlere yaklaştığında yangından çok korktuklarını söyledi.
Yeniköy'de oturan Hüseyin Akyayla, yemyeşil olan köylerinin zarar gördüğünü, ormanlık alanların yok olduğunu, bu hasarın giderilmesinin uzun zaman alacağını belirtti. Hörü Topal adlı yaşlı kadın da köydeki yangının evlerek kadar yaklaştığını, son anda evlere sıçramasının önlendiğini, bu sırada çok korktuklarını söyledi.

Yeniköy'de çobanlıkla geçinen Selahattin Yılmaz ve Makbule Yılmaz çifti de yangından en çok etkilenenlerden ikisi. Çünkü keçi çobanlığı yaparak geçiniyorlar. Yangından sonra hayvanlarını otlacak arazi bulamayan Yılmaz çifti, hayvanlarını satıp başka bir iş yapmayı planlıyor.

Sultan Bayram isimli nine de yangında köyün çok büyük zarar gördüğünü söyledi. 61 yıl önce yaşanan yangını tekrar hatırladığını, o zamanki yangının 1 gün içinde bittiğini hatırlatan acılı nine, şimdiki yangının uzun sürdüğünü gözyaşları içinde anlattı. Bayram, bir daha böyle yangın çıkmamasını diledi.

Diğer köylüler de yangının çok büyük hasara yol açtığını, gözyaşları içinde yangının bitmesi için Allah'a dua ettiklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious