Boeing'in yeni nesil uçağı Türkiye'de

Boeing'in yeni nesil uçağı Türkiye'de.11676
  • Giriş : 05.06.2009 / 13:01:00

SKY Havayolları tarafından 55 milyon Euro'ya satın alınan yeni nesil Boeing 737-900 Er yolcu uçağı Antalya Havalimanı'na alkışlar eşliğinde endi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Avrupa'dan önce Türkiye'de yolcu taşımaya başlayacak olan yeni nesil uçak, Boeing şirketinin son teknolojisiyle üretilen en lüks uçakları arasında yer alıyor.

Kayıgroup'a bağlı SKY Havayolları tarafından 55'er milyon Euro'ya 2 adet yaptırılan yeni nesil Boeing 737-900 ER yolcu uçaklarından ilki olan 'Alanya' isimli uçak Amerika'nın Seattle kentinden yola çıkarak Antalya Havalimanına geldi.

Antalya Havalimanı Ay Terminal'de Antalya Vali Yardımcısı Hayrettin Balcıoğlu ve çok sayıda şirket yetkilisi tarafından karşılanan yeni nesil uçak havalimanına inişini gerçekleştirmeden alan üzerinde bir kere pas geçiş yapması büyük alkış topladı.

Pilotların uçaktan inmesiyle birlikte tören alanında SKY Havayolları Genel Müdürü Talha Görgülü, üzerinde uçak maketi bulunan pastayı pilot ve şirket yetkilileri ile birlikte kesti.

215 yolcu kapasiteli uçak 5 bin km yol alabiliyor. Saatte 823 km hız yapabilen yeni nesil uçak, diğer uçak modelleri arasında en büyük uçak olma özelliğini elinde bulunduruyor. Boeing 737-900 ER uçağı daha iyi elektronik sistemler, daha fazla kompozit malzeme kullanımı, güçlü motor ve fazla yolcu kapasitesi ile Boeing 737 serisinin en gelişmiş modeli arasında sayılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*