Boğa bir kaçtı, iki kaçtı...!

  • Giriş : 24.06.2006 / 00:00:00

Ümraniye'de, kesimhaneye götürülen yaklaşık 1 ton ağırlığındaki boğa, ipini kopararak sahibinden kaçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yakalanmamak için direnen boğa, sokak aralarında saatlerce süren kovalamacanın ardından sıkıştırıldığı boş arazideki duvara önceden yazılmış olan "Yaşasın direniş hareketimiz" yazısının önünde uyuşturulduktan sonra kesildi. Çok sayıda çocuğun gözü önünde gerçekleşen kesim işlemi sonrası bazı çocuklar, boğanın kanını alınlarına sürdü.
Edinilen bilgiye göre, Sarıgazi'de kesimhaneye götürülmek istendiği sırada ipini koparak kaçan boğa, sahipleri tarafından yakalanamayınca durum jandarmaya bildirildi. Boğanın bulunduğu sokağa gelen jandarma ve zabıta araçları, sokak aralarında koşuşturan boğayı vatandaşların da yardımıyla uzun süre yakalamaya çalıştı. Bir türlü sakinleşmeyen boğa, zaman zaman kendisini yakalamak isteyen vatandaşların üzerine doğru koşarak panik yaşanmasına neden oldu. Kovalamaca sırasında ara sokak içerisinde bulunan bir çocuk parkına da giren boğa, buradaki insanların parkın tel örgülerinden atlayarak kaçmalarına neden oldu. Boğayı yakalamak isteyen zabıta ekipleri ise üzerlerine gelen boğadan korunmak için oyun parkındaki aletlerin üzerlerine tırmandı. Parktan çıkan boğa, daha sonra yakınlardaki bir benzin istasyonuna girdi. Boğanın sakinleşeceğini düşünen bir istasyon çalışanı, boğanın üzerine elinde bulunan hortum ile uzun süre su tuttu. Hazırda bekletilen kasap ise boğanın üzerine yürümesi ile çareyi kaçmakta buldu. İstasyon çalışanı da boğanın ipinden tutarak yakalamak istedi, ama gittikçe daha fazla kızgın hale gelen boğa, istasyon çalışanını da kovaladı. İstasyondan çıkmayı başaran boğa, bu defa da ana caddeden karşıya geçerek boş araziye yöneldi. Bu sırada caddenin karşısından bebek arabası ile yürüyen bir kadın da kendisine doğru hızla gelen boğayı görünce koşar adımlarla yoldan uzaklaştı. Boş araziye giren boğa, önce burada bulunan bir ahıra yönlendirilmek istendi ancak bunda da başarılı olunamadı.

Teslim olmakta direnen boğa, boş arazideki bir duvarın yanına gelerek beklemeye başladı. Boğanın duvara önceden sol bir örgüt tarafından yazılmış olan "Yaşasın direniş haraketimiz" yazısının önünde beklemesi de ilginç görüntülerin oluşmasına neden oldu. Etrafında toplanan kalabalık ile birlikte duvardaki yazının önünde beklemesini sürdüren boğa, bir türlü yakalanamayınca devreye belediye veteriner ekipleri girdi. Görevliler, uyuşturucu tabancası ile kızgın boğaya birkaç el ateş etmesine rağmen yaklaşık 1 ton ağırlığındaki boğa bir türlü etkilenmedi. Bunun üzerine boğanın sakinleşeceğini düşünen bir vatandaş da, arazide bulunan ahırdan boğanın yanına bir inek getirerek tel örgülere bağladı. Yanına getirilen inek ile ilgilenmeye başlayan kızgın boğa, sakinleşmeye başladı, ancak bir yandan da uyuşturucu iğneler etkisini göstermeye başlayınca boğa sendeleyerek "Yaşasın direniş hareketimiz" yazısının önüne yığıldı.

Elindeki bıçakla kesim için hazır bekleyen kasap, boğayı etrafta bulunan çok sayıda çocuğun gözleri önünde kesti. Çocuklar boğanın kanını alınlarına sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious