Boğaz Köprüsü'nde saygı duruşu!

Boğaz Köprüsü'nde saygı duruşu!.13386
  • Giriş : 10.11.2008 / 14:25:00
  • Güncelleme : 10.11.2008 / 14:31:06

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete gözlerini yumduğu saat 09:05'de Boğaziçi ve Galata'da trafik durdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete gözlerini yumduğu saat 09:05'de Boğaziçi ve Galata köprülerinde trafik durdu. Silivri Cezaevi önünde ziyaretçiler ve görevli askerler saygı duruşundu bulundu.

İstanbul'da hareket halindeki araçlar da saat 09.05'te durdu. Boğaziçi Köprüsü'nden geçen araç sürücüleri, kornalarıyla sirenlere eşlik etti. Özel ve toplu taşıma araçlarından inen vatandaşlar, saygı duruşunda bulundu. E-5 Karayolundan seyir halindeki sürücüler, araçlarını sağ şeride çekerek araçlarından indi. Yürüyen vatandaşlar da yine sirenlerle birlikte durarak saygı duruşu vaziyetini aldı. Sirenler susuncaya kadar saygı duruşunu sürdüren vatandaşlar, daha sonra yürümeye davam etti.

Galata Köprüsü üzerinde balık tutan balıkçılar, sirenlerin çalmasıyla birlikte oltalarını bırakıp saygı duruşuna geçti. Denizdeki ve iskeledeki vapurlarda sirenlerini çaldı. Şehrin değişik noktalarındaki Türk bayrakları yarıya indirildi. Seyir halindeki otomobil sürücüleri araçlarını durdurarak, saygı duruşunda bulundu.

Bu arada Galata Köprüsü üzerindeki bazı turistler de sirenlerin çalmasıyla birlikte diğer vatandaşlar gibi saygı duruşunda bulundu.
Öte yandan, Ergenekon davasının görüldüğü Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'nde de saat 09.05'te cezaevine gelen ziyaretçiler ile görevli askerler saygı duruşunda bulundu.

KANALDHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*