Boğaz Köprüsü'nde tenis maçı

Boğaz Köprüsü'nde tenis maçı.11490
  • Giriş : 21.11.2008 / 22:21:00

Avrupa Masa Tenisi Federasyonu (ETTU), Avrupa ve Asya kıtalarının şampiyonlarını İstanbul'da karşı karşıya getirmek için çalışma yapıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gerçekleştirilmesi planlanan bu büyük organizasyon için Asya ve Avrupa kıtalarının birleşme noktası olması nedeniyle İstanbul'un tercih edildiği ve ETTU'nun İtalyan başkanı Stefano Bosi ve Asbaşkan Aleksandar Matkoviç'in, konuyla ilgili ön görüşmeler yapmak üzere 24 Kasım Pazartesi günü İstanbul'a geleceği öğrenildi. Stefano Bossi'nin İstanbul'da incelemelerde bulunacağı ve Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen'le görüşeceği bildirildi.

-ÇİMEN: ''SPONSOR ARIYORUZ''-

Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen, Asya ve Avrupa şampiyonları arasında yapılacak olan takım müsabakalarının büyük ilgi çekeceğini iddia ederek, şunları söyledi:

''Bu karşılaşma öncesi Boğaziçi Köprüsü üzerinde 15 dakikalık bir gösteri maçı yapılacak. Organizasyon çok sayıda ülkede, uluslararası televizyon kanalları tarafından naklen yayınlanacak. Özellikle de Çin'in televizyon kanalları bu organizasyona büyük ilgi gösteriyor.

Avrupa Masa Tenisi Federasyonu (ETTU) ve Asya Masa Tenisi Federasyonu (ATTU) takımları arasında, 2009 yılının mayıs ayında yapılması planlanan karşılaşmayı kazanan 51 bin, kaybeden ise 25 bin Avro para ödülü de kazanacak.

Böyle bir organizasyonun İstanbul'da gerçekleştirilmesinin ülkemizin tanıtımına büyük katkı sağlayacağına hiç kuşku yok. Fakat organizasyon için bizim de federasyon olarak sponsor desteğine ihtiyacımız var.''

Oktay Çimen organizasyonun gerçekleştirilmesi halinde, ETTU takımında Türkiye'den de 2 sporcunun görev yapacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*