Boğaz Köprüsünde trafik faciası

Boğaz Köprüsünde trafik faciası.8111
  • Giriş : 06.09.2008 / 08:41:00

Boğaziçi Köprüsü girişinde, direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü, karşı yöne geçip, içinde 2 taksicinin bulunduğu otomobile çarptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Taksicilerden biri otomobilde sıkışarak diğeri ise savrulup, yaklaşık 10 metre aşağıdaki Üsküdar-Beylerbeyi bağlantı yoluna düşerek hayatını kaybetti. Kazaya sebep olan otomobilin sürücüsü kazayı hafif sıyrıklarla atlattı. Kazayı duyup olay yerine gelen taksicilerin yakınları sinir krizi geçirdi.

Kaza saat 02:30 sularında Boğaziçi Köprüsü çıkışı Kadıköy istikametinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kullandığı 34 AS 6725 plakalı otomobille İstanbul istikametine ilerleyen Sarp Sezen(18) başka bir araç tarafından sıkıştırılınca direksiyon hakimiyetini kaybetti. Seant Micheal öğrencisi Sezen'in kullandığı otomobil bariyerleri aşarak ters yöne geçti. İçerisinde, mesailerini bitirip evlerine gitmekte olan taksici Kamil Karadağ ve meslektaşı Ekrem Kızıltaş'ın bulunduğu 34 FD 3043 plakalı otomobil duramayarak Sezen'in kullandığı otomobille çarpıştı. Taksicilerin kullandığı özel otomobil bariyerlere vurarak son anda durdu. Ekrem Kızıltaş çarpmanın etkisiyle, kırılan camdan fırlayarak yaklaşık 10 metre ağaıdaki Üsküdar- Beylerbeyi bağlantı yoluna düştü. Kamil Karadağ ise otomobil içinde sıkıştı. Olaya tanık olan vatandaşların çabaları yetersiz kalınca Kızıltaş savrulduğu yolda, Karadağ ise otomobil içinde hayatını kaybetti. Sezen ise kazayı hafif sıyrıklarla atlattı. Sezen olay yerine gelen ambulansla kaldırıldığı Çağlayan Florance Nightingale Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Karadağ'ın cesedini sıkıştığı yerden çıkarmak için olay yerine itfaiye çağırıldı. Ceset itfaiye ekiplerinin çalışmalarıyla otomobil içinden çıkarıldı. Polisin kaza mahallindeki incelemelerinin ardından Karadağ ve Kızıltaş'ın cesetleri Haydarpaşa Numune Hastanesi Morgu'na kaldırıldı.

Öte yandan kazayı haber alarak olay yerine gelen Kamil Karadağ ile Ekrem Kızıltaş'ın yakınları sinir krizi geçirdi. Polis ölen taksi şoförlerinin yakınlarını sakinleştimekte güçlük çekti. Cesetleri son bir kez görmek isteyen Karadağ ve Kızıltaş'ın ailesi polise zor anlar yaşattı. Kamil Karadağ'ın 5 çocuğu olduğu öğrenildi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*