Boğazda tehlike sürüyor!

Boğazda tehlike sürüyor!.8464
  • Giriş : 27.09.2008 / 01:10:00

Kilyos önlerinde demirli Rus bayraklı tanker ve Kamboçya bayraklı 1 gemi daha karaya oturdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul'da etkili olan fırtına nedeniyle bir tanker ile gemi karaya oturdu.

Kilyos önlerinde demirliyken kuvvetli rüzgar ve dalgalar yüzünden demir tarayarak sürüklenen Rus bayraklı ''RADIKS-5'' adlı tanker, Karaburun açıklarında karaya oturdu.

Geminin tahliye edilmesi önerisine karşın, 12 personel, ''gemi donatanından talimat beklendiğini'' ifade ederek, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü (KEGM) Kilyos kara tahlisiye ekiplerinin talebini reddetti.

Kamboçya bayraklı ''Volgabalt 150'' adlı gemi de aynı şekilde sürüklenerek Gümüşdere önlerinde karaya oturdu.

Bu geminin personeli de can tehlikesi bulunmadığını beyan ederek, KEGM ekiplerinin tahliye talebini kabul etmedi. Karaya oturan gemi ve tanker, KEGM ekiplerince kontrol altında tutuluyor.

-SÜRÜKLENEN GEMİ-

Bu arada, İstanbul Boğazı Karadeniz girişinin 5 mil doğusunda yer alan Eşek Adası açıklarında, yedeğinde 88 metre uzunluğunda kabuk tekne ile ilerlemekte güçlük çeken ve karaya doğru sürüklenen Hollanda bayraklı ''Barracuda'' adlı römorkör, yedeğindeki tekneyi bıraktı. Bu tekne karaya otururken, römorkör, Karadeniz açıklarında bekleyişini sürdürüyor.

İzmit'ten Romanya'nın Köstence Limanı'na giderken Karaburun açıklarında karaya oturan ve 11 personeli kurtarılan Kamboçya bayraklı ''Skar'' adlı kuru yük gemisinin çekilebilmesi için de hava koşullarının düzelmesinin beklendiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*