Boğaziçililer Filistin için yürüdü

Boğaziçililer Filistin için yürüdü.13904
  • Giriş : 03.12.2008 / 22:37:00

Boğaziçi Üniversiteli bir grup öğrenci Gazze'deki uygulamalarından ötürü İsrail hükümetini protesto etmek için meşalelerle İsrail Başkonsolosluğu'na yürüdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaklaşık 3 kilometrelik yol boyunca sloganlar atan öğrenciler, İsrail Başkonsolosluğu önünde yapılan basın açıklaması sonrası olaysız dağıldı.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, İsrail'i protesto etmek için üniversitenin Kuzey Kampus Meydanı'nda toplandı. Meydandaki alana "Gazze karanlığa gömüldü, Yaşasın küresel intifada" yazılı büyük bir pankart açan öğrenciler, Filistin bayraklarıyla yürüyüşe geçti. Polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemi altında üniversiteden çıkan öğrenciler "Filistin halkı yalnız değildir, Gazze karanlıkta Boğaziçi ayakta, Bir ruh bid dem nefdike ya Gazze" şeklinde sloganlar attı. Etiler üzerinden yürüyen öğrenciler Levent Metro önünde meşalelerini yaktı. "Yaşasın Küresel intifada, Gazze karanlıkta Boğaiçili ayakta " yazılı pankartlar açan öğrenciler İsrail Başkonsolosluğu önüne geldi.

Polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı konsolosluk binası önünde öğrenciler, yaptıkları basın açıklamasında Filistin halkının Gazze'de 17 aydır karadan ve denizden İsrail ablukası altında olduğunu dile getirdi. Gazze halkına yaklaşık bir aydır elektirik verilmediğini, gıda ve ilaç stoklarının tükenmekte olduğunu kaydeden öğrenciler, "İsrail'in bu tutumuna dur demek için bu yürüyüşü başlattık.

Zalimlerin zulümlerine karşın hep beraber buradayız. Duvarların arkasına hapsedilmiş Filistin halkının yanında , siyonist kuşatmanın karşısındayız. Biliyor ve inanıyoruz ki eğer birleşirsek bu abluka kalkacak ve Filistin halkı özgürlüğe kavuşacak." şeklinde konuştu.

Grup basın açıklaması sırasında "Hamasa selam direnişe devam, Milyonlar aç işgal altında yaşasın küresel intifada, İsrail Filistin'den defol, Vur vur Hamas vur İsrail'e vur" şeklinde slogan attı. Yürüyüş adlı grubun Filistin şarkılarını okumasının ardından grup olaysız dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*