Boğazından canlı sülük çıktı!

Boğazından canlı sülük çıktı!.10454
  • Giriş : 18.09.2008 / 11:57:00
  • Güncelleme : 18.09.2008 / 12:09:05

Van'da, burnundan ve ağzından kan geliyor şikayeti ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvuran hastanın genzinden canlı sülük çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yaz tatilini geçirmek üzere Hakkari Çobanoğlu köyüne giden 13 yaşındaki Cumali Akgöz tatil sonrası burnundan ve ağzından kan gelmesi üzerine Hakkari'de doktora başvurdu. Çeşitli tedaviler verilen fakat şikayeti artan, halsizlik gelişmeye başlayan Cumali Akgöz, son olarak Van Çocuk Hastalıkları Hastanesine başvurdu. Çeşitli tetkik ve araştırmalardan sonra hasta Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi BBB Poliklini'ğine sevk edilen Cumali Akgöz'ün genzinden, 6-7 cm büyüklüğünde sülük çıkarıldı.

Operasyonu gerçekleştiren Op. Dr. Fatih Garça, "Hastanın şikayeti 20 gündür devam ediyor ve hastada Anemi (Kansızlık) gelişmişti. Hastaya sormam üzerine köyde göletten su içtiğini ifade etti. Hastanın endovizyon (kameralı görüntüleme sistemi) ile yaptığım muayenesinde genzine yapışık vaziyette sülük olduğunu gördüm. Burun ve genzini uyuşturduktan sonra sülüğü canlı olarak genzinden çıkardım. Temizliğinden emin olunmayan sulardan kaçınılması ve kaynaktan su içenler de içecekleri suyu kaynatmadan içmemeleri gerekir'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*