Boğday meselesi Avrupa Parlamentosu'nda

Boğday meselesi Avrupa Parlamentosu'nda.16104
  • Giriş : 07.05.2008 / 17:45:00
  • Güncelleme : 07.05.2008 / 18:05:01

Avrupa Parlamentosu Üyelerinden İngiliz Robert Kilroy-Silk, AB Komisyonu'nun yanıtlaması istemiyle AP Başkanlığı'na konuyla ilgili bir soru önergesi verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Suudi Arabistan'da Allah'a sövdüğü gerekçesiyle idam cezasına çarptırılan Sabri Boğday'ın durumu Avrupa Parlamentosu'nda da gündeme geldi.

Avrupa Parlamentosu Üyelerinden İngiliz Robert Kilroy-Silk, AB Komisyonu'nun yanıtlaması istemiyle AP Başkanlığı'na konuyla ilgili bir soru önergesi verdi. Verdiği yazılı soru önergesinde, "Komisyon, bir tartışmada 'Allah' için kullandığı kelime üzerine ölüm cezasına çarptırılan Türk berber Sabri Boğday hakkındaki ölüm cezasıyla ilgili Suudi Arabistan Hükümeti nezdinde ne gibi itirazlarda bulunmuştur" diye sordu.

- "ARAPLAR 11 EYLÜL'DE 3 BİN KİŞİYİ ÖLDÜRÜP SOKAKLARDA DANS ETTİLER" DEYİNCE GAZETECİLİĞİ BİTMİŞTİ

İngiltere eski İşçi Partisi milletvekili Kilroy-Silk, BBC televizyonunda özellikle tartışma programlarıyla izleme rekorları kıran ünlü bir sunucuydu. 2004'te Sunday Express gazetesine yazdığı makalenin bazı bölümlerinde Araplara hakaret edince BBC'den kovulmuştu. Irk Eşitliği Komisyonu'nun başvurusu üzerine, İngiliz polisi de Kilroy - Silk hakkında soruşturma başlatmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious