Boks Şampiyonası başladı

Boks Şampiyonası başladı.11621
  • Giriş : 26.01.2009 / 20:34:00

Türkiye Gençler Ferdi Boks Şampiyonası Samsun'da Atatürk Spor Salonu'nda, 45 ilden, 318 boksörün başladı..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Atatürk Spor Salonu'nda yapılan ve 45 ilden, 318 boksörün katıldığı şampiyonanın açılışında konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Şahin Eker, şampiyonanın Samsun'da yapılmış olmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Şampiyonaya katılan sporcuların başarılı olabilmek için mücadele edeceğini ifade eden Eker, şunları kaydetti:
''Sporun yanı sıra Samsun'un da tarihi ve kültürel güzelliklerini tanıtma imkanı bulmuş olacağız. Bu şampiyonada ferdi olarak her sıklette bir kişi birinci olacak. Diğer sporcularda eksiklerini görecek ve diğer şampiyonalarda başarılı olabilmek için daha fazla çalışacaklar. Buradan başarıyla ayrılacak sporcuların ülkemizi uluslararası müsabakalarda en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Tüm sporculara başarılar diliyorum.''

Şampiyonanın ilk gününde, A ringinde 51, 54, ve 57 kilolarda yapılan müsabakalarda 32 sporcu rakiplerini yenerek, bir üst tura çıktı. B ringinde yapılan karşılaşmalarda ise 60, 64, ve 69 kilolarda rakiplerini yenen 44 boksör bir üst tura yükseldi.

Şampiyonanın ilk günündeki eleme maçlarında A ve B ringlerinde 76 müsabaka gerçekleştirildi. Türkiye Gençler Ferdi Boks Şampiyonası, 31 Ocak Cumartesi günü yapılacak müsabakalarla sona erecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*