Boksöre bayrak tepkisi

Boksöre bayrak tepkisi.15754
  • Giriş : 25.03.2008 / 16:31:00

Müslüman bir İngiliz olan genç boksör Amir Khan, El Kaide'nin yöneticilerinden Omar Bakri Mohammed tarafından kafir ilan edilince İngiltere karıştı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiltere'de en nefret edilen adam konumundaki isim, fanatik Müslümanlığıyla Ada'da tepkileri çeken Omar Bakri Mohammed.

Uzun yıllarda İngiltere'de yaşayan ancak 2004'te sürgün edilen Omar Bakri, İngiltere'nin henüz yenilgi tatmamış Pakistan asıllı Müslüman boksör Amir Khan'ı sert bir dille eleştirince İngiltere'de homurdanmalar başladı.

Omar Bakri, İngiltere'de doğan ve yetişen Pakistan asıllı genç boksörün, Britanya Bayrağı'nı taşımasını ve dalgalandırmasını cahillik olarak yorumladı.

Genç boksörün küfrün içindeki bir kafir bile sayılabileceğini söyleyen Omar Bakri, 16 maçının 16'sını da kazanan Amir Khan'ın, genç Müslümanlar'a da kötü örnek olduğunu belirtti.

Uzun yıllar İngiltere'de yaşayan ve çeşitli İslam organizasyonlarında bulunan Omar Bakri 2004 yılında sürgün edilmişti.

12 Eylül saldırılarından sonra İngiliz basınına çok mutlu olduğunu söylemekten kaçınmayan Omar Bakri, 2006'daki Lübnan Savaşı'nda da faal bir ol oynamıştı.

Bakri'nin özellikle 2004 yılındaki Madrid'deki bombalı eylemlerden sonra 'Göze göz, dişe diş, ölüme ölüm' şeklindeki sözleri Avrupa'yı ayağa kaldırmıştı.

TUMSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious