Bölge bölge haftasonu hava durumuna buradan ulaşın

Bölge bölge haftasonu hava durumuna buradan ulaşın.14471
  • Giriş : 06.10.2007 / 01:17:00
  • Güncelleme : 05.10.2007 / 23:08:12

İstanbul ve Bursa’da hava bazı semtlerde bulutlu, bazı yerlerde ise parçalı bulutlu olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yarın İstanbul’da hava daha sıcak. Ankara’da hava bulutlu ve yağmur geçişleri bekleniyor. İzmir açık, Adana’da kısa süreli sağanak yağmur görülecek.

Marmara Bölgesi’nde Sakarya-Bursa arasında bulutlar daha geniş alanı kaplıyor, çisenti de görülebilir. Bölgede hava parçalı bulutlu ve serin. Cumartesi günü rüzgar hafifliyor, sis oluşabilir. Pazar akşamı ise Trakya ve İstanbul’un doğu kesimlerinde hava serinleyecek ve yağmur bekleniyor.

Yarın Marmara Bölgesi'nin bazı illerindeki hava sıcaklıkları şöyle olacak:
İstanbul: 25, Bursa: 26, Çanakkale: 26, Edirne: 24

İç Anadolu’da Konya’dan Sivas’a kadar bölgenin büyük bölümünde kısa süreli, ama yer yer şiddetli gökgürültülü sağanak yağmurlar görülecek. Dolu yağışı da olabilir. Hafta sonu ise hava parçalı bulutlu ve puslu olacak.

Yarın İç Anadolu Bölgesi'nin bazı illerindeki hava sıcaklıkları şöyle olacak:
Ankara: 28, Konya: 25, Sivas: 26, Eskişehir: 25

Ege’nin kuzeyi parçalı bulutlu, kıyılarda rüzgar sert esiyor. Muğla, Afyon ve Denizli civarında bugün de hafif yağmur olasılığı var. Pazar günü İzmir çevreleri bulutlanacak.

Yarın Ege Bölgesi'nin bazı illerindeki hava sıcaklıkları şöyle olacak:
İzmir: 28, Manisa: 30, Aydın: 30, Uşak: 25

Akdeniz’de Mersin-Hatay, İskenderun, Adana ve Antalya’nın Alanya taraflarında yağış geçişleri bugün de devam edecek. uzun zamandır yağış görülmeyen Güneydoğu’da da öğleden sonra sağanak yağmur bekliyoruz. Yarın Antalya 32, Gaziantep 26 derece.

Malatya’dan Erzurum’a kadar Doğu Anadolu boyunca kısa sürecek, sağanak yağmur geçişleri olacak. Yağış hafta sonu zayıflıyor. Sıcaklık Erzurum ve Van’da 22, Malatya’da 23 derece.

aradeniz’de Çorum, Amasya, Gümüşhane ve Rize’ye kadar daha çok iç kesimlerde yağmur geçişleri olacak. Bolu’da da hafif yağmur olabilir. Sıcaklık yağışla birlikte 2-3 derece düşüyor. Trabzon 25, Samsun 23, Bolu 22 derece.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious