Bölge insanı bu oyunu bozar!

  • Giriş : 17.07.2006 / 00:00:00

YURT-SAV Başkanı, bölgede oynanan oyunları bölge insanının görüp bu oyunu bozmasını beklediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bitlis merkeze bağlı Bölükyazı ile İçgeçit köyü yakınlarında devriye görevinden dönen askeri aracın geçişi sırasında terör örgütü PKK tarafından uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu 5 askerin şehit edilmesinin ardından 8 kişinin daha şehit edilmesinin kabul edilemez olduğunu dile getiren YURT-SAV Başkanı Ahmet Büyükburç, hain saldırıyı nefretle kınadıklarını belirtti.

Bölgede oynanan oyunları bölge insanının görmesini beklediklerini kaydeden Başkan Büyükburç, 70 milyon Türk insanının gaflet uykusuna yattığını ileri sürdü. "Bağırmak için illa kendi evladının mı şehit verilmesi lazım?" diye soran Büyükburç, "Devlet büyüklerine sesleniyorum; Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde dönen oyunlar biran önce bozulsun. Artık analar ağlamasın, bebeler yetim büyümesin. Vatanını, bayrağını ve Anadolu insanını seven herkesi bölgede oynanan oyunları bozmaya davet ediyorum. Yaptığı bütün eylemleri hukuku, yasaları çiğneyerek yapan, başı sıkıştığı yerde kahraman ordumuzu suçlayan, kanlı terör örgütü son bir haftada 14 askerimizi şehit etmesini hangi bahaneyle izah edecektir? Sözde insan hakları savunucuları, bu hain saldırı karşısında sessiz kalarak, PKK'nın yandaşı olduklarını bir kez daha göstermişlerdir. Mayını döşeyen ve insanların ölmelerini zevk alarak izleyen hastalıklı beyinlerin demokrasi, barış gibi, insanlık gibi tertemiz yüksek duyguların kalplerinde ve beyinlerinde yeşertmeleri mümkün değildir. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum. Türk milletinin başı sağolsun." şeklinde konuştu.

Türk-Kürt kardeşliği üzerinden pazarlık yaparak huzur ve güven ortamından rahatsız olanların Türk milletini ayıramayacağına dikkat çeken Büyükburç, terörün güç kullanımıyla değil ancak eğitimle önlenebileceğini vurguladı.

Büyükburç, şöyle konuştu: "Türkiye'de 25 senedir süren terör olaylarında 35 bin vatandaşımızı kaybettik. PKK/Kongra-Gel terör örgütünün siyasi uzantısı olan siyasi örgütlerin söylemlerinden daha kuvvetli bir şekilde savunanları milletin sesi olmaya çağırıyoruz. Vatan evlatlarını katil etmek mi barışınız; sözde demokrasi bumu demokrasi; sözde insan hakları vatan evlatlarını öldürmek mi demokrasiniz? Sözde insanlık söylemlerin ne kadar boş ve geçersiz olduğunu açık bir şekilde kanıtlamaktadır. Son dönemlerde güvenlik güçlerimize yönelik yapılan tüm saldırıları nefretle kınıyoruz."

Öte yandan Atatürkçü Düşünce Derneği Diyarbakır Şubesi de, üç gün içinde Bitlis ve Siirt'te 13 güvenlik görevlisinin terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesini kınadı. Yapılan yazılı açıklamada, "Etnik bölücü terörü ve arkasındaki iç ve dış güçleri birkez daha lanetler, bu acı trajik olaylar karşısında susan, her boydan ve her türden kişi, kurum ve kuruluşları kınar ve göreve davet ederiz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, başta Türk ulusu olmak üzere kahraman Türk ordusuna ve şehitlerimizin yakınlarına başsağlığı dileriz." ifadelerine yer verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious