Bolu, zirveye doğru

  • Giriş : 21.07.2006 / 00:00:00

Son yıllarda eğitime yapılan yatırımlarla birlikte Bolu, kitlesel başarıda ilk 20 ilin arasına girmeyi başardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ortaöğretim Kurumlar Sınavı (OKS) ve Öğrenci Seçme Sınavı'ndan (ÖSS) geçen yıl yüzde 15'lik bir başarı sağlayarak 56. sıradan 48'e yükselen Bolu, yükselişini sürdürmeye devam etti. Bu yıl sınavların açıklanmasından sonra Bolu ili, 18. sıraya yükseldi.

İlin sınavlardaki başarı düzeyini değerlendiren İl Milli Eğitim Müdürü Halil Ecevit, üç yıl önce yapılan planlı çalışmanın meyvesini almaya başladıklarını söyledi. Önemli başarılara imza atmalarına rağmen bazı alanlarda eksikliklerin bulunduğunu belirten Ecevit, "Hem OKS de hem de ÖSS de; sözelde hala istenilen verim elde edilememiştir. Bu konuyu önümüzdeki yılın en öncelikli iyileştirilmesi gereken alanı olarak kabul edip, gerekli olan araştırma ve incelemeleri yaparak iyileştirme çalışmalarına başlamalıyız. Ayrıca başarının bir sefere mahsus olmadığını gelinen yeri korumanın ve daha iyi duruma gelmek için, tüm eğitim çalışanlarına ciddi görevler düştüğünü hiç bir zaman unutmamalıyız. İnşallah elbirliği ile önümüzdeki yıl bunu da başarır ve mutluluğunu birlikte paylaşırız. İnanıyorum ki; Okul- dershane-öğrenci-veli-öğretmen-yönetim ve basın işbirliği ile geçmişle değil gelecekle ilgilenerek çalışmalarımızı samimiyetle ve sabırla yürütürsek, başarı da başarısızlık da hepimizin diyebilirsek, türbinden inip sahada sorumluluk alabilirsek başarmak daha kolay, hedefler daha yakın olacaktır."dedi.

Bolu'daki tüm okullarda özellikle bu yıl yapılan teknolojik yatırımlarla birlikte yeni eğitim ve öğretim döneminde bilgisayarsız ve internetsiz bir okulun kalmayacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious