Bolu Dağı esnafı olumsuz etkilendi

Bolu Dağı esnafı olumsuz etkilendi.13818
  • Giriş : 25.01.2007 / 00:00:00

Bolu Dağı Tüneli ulaşıma açıldıktan sonra D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesimi, İstanbul-Ankara istikametinde, araç trafiğinde büyük ölçüde azalma oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bölgede araç trafiğinin yoğun olarak yaşandığı D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde, Bolu Dağı Tüneli'nin açılmasının ardından, trafikte, gözle görülür bir rahatlama yaşanıyor.

Daha önce D-100 kara yolunun Abant Kavşağı'nda uzun kuyrukları beklemek zorunda kalan sürücüler, aynı yolda artık sakin bir trafikte seyrediyor.

BOLU DAĞI ESNAFI OLUMSUZ ETKİLENDİ

Bu arada, Bolu Dağı Tüneli'nin açılması Bolu Dağı kesimindeki esnafı olumsuz etkiledi. Söz konusu güzergahtaki tanınmış esnaflardan İsmail'in Yeri'nin işletmecisi Cemalettin Çolak, ''Şimdi Bolu dağı bitmiş bir vaziyette. Tünelin yeni olması nedeniyle bu kadar etkili olduğunu düşünüyoruz. İlerleyen günlerde bir nebze olsun düzelir ve insanlarımız bu yoldan geçer diye düşünüyoruz'' dedi.

Bolu Dağı'ndaki tesislerin damak zevkine hitap ettiğini belirten Çolak, ''Bolu Dağı Tüneli yüzde yüz oranında bir etki yaptı işlerimizde. 85 çalışan personelim var. 45 tesis bulunuyor, 3 bin 200 kişi çalışıyor. Bolu Dağı'nda bulunan tesislerden bir çoğu işçi çıkartmaya başladı. Biz süreci bekliyoruz. Düzelme olmazsa biz de çıkartacağız'' dedi.

Bolu Dağı'ndaki esnaftan bazıları ise Bolu Dağı Tüneli giriş ve çıkışında kendilerine yer verilmesi halinde mağduriyetlerini giderebileceklerini düşünüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious