Bolu Dağı Tüneli çıkışındaki kaza kamerada

Bolu Dağı Tüneli çıkışındaki kaza kamerada .13818
  • Giriş : 22.11.2007 / 14:03:00

3 kişinin yaralanmasına neden olan trafik kazası, güvenlik kamerası ile görüntülendiği ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

BOLU Dağı Tüneli’nin elektromekanik işlerinin yapımında çalışan Tunuslu elektrik teknisyeni 27 yaşındaki Sami Rahmani'nin ölümüne, 3 kişinin yaralanmasına neden olan Trafik Kazası, güvenlik kamerası ile görüntülendiği ortaya çıktı.


Kaza, 5 Kasım günü saat 10.45 sıralarında Bolu Dağı Tüneli'nin ‘Elmalık Çıkışı'nda meydana geldi. 6 aydan bu yana tünelin elektromekanik işlerinin yapımında çalışan Sami Rahmani, Tunuslu olan arkadaşı 29 yaşındaki Riadh Yousfi ile birlikte tünel çıkışındaki ışıklı trafik levhalarında meydana gelen arızayı giderebilmek için, 81 BH 101 plakalı otomobil ile tünelin yanındaki kontrol merkezinden yola çıktı. Ankara şeridinden yaklaşık 1 kilometre ilerledikten sonra, arızanın olduğu İstanbul şeridine bariyer arasından geçmek için kontrolsüz dönüş yapan Rahmani'nin kullandığı araca, arkadan 160 kilometre hızla geldiği bildirilen 24 yaşındaki Zeynep Dikmen yönetimindeki 34 DT 3077 plakalı otomobil yandan çarptı.

Tünel çıkışındaki güvenlik kamerasının görüntülediği kazada, iki araç sürüklenerek önce orta refüjdeki bariyerlere, daha sonra da sağ şeritteki bariyerlere çarptı. Kazada Sami Rahmani ölürken, yanında bulunan arkadaşı Riadh Yousfi ile diğer otomobilin sürücüsü Zeynep Dikmen ve nişanlısı 26 yaşındaki Uğur Eren yaralandı.

Kaza ardından olay yerine gelen Sami Rahmani’nin iş arkadaşları büyük üzüntü yaşadı. 6 aydan bu yana birlikte çalıştıkları Rahmani’nin koltuktaki cesedine bakan arkadaşları gözyaşlarına boğulurken, Rahmani'nin Bolulu bir kız arkadaşıyla evlilik hazırlıkları yaptığını ve bir hafta sonra tüneldeki işini bitirerek memleketine dönmeyi planladığını anlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious