Bolu Dagi Tüneli için 220 milyon dolar lazim

  • Giriş : 25.11.2005 / 00:00:00

BOLU - Kaba insaatinin açilisi Basbakan Recep Tayyip Erdogan tarafindan geçtigimiz aylarda yapilan Bolu Dagi Tünelinde aydinlatma ve havalandirma islemleri sürerken tünelin 2006 araliginda bitirilebilmesi için 220 milyon Dolara ihtiyaç oldugu açiklandi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karayollari 4. Bölge Müdürü Ibrahim Aykut, Düzce Il Koordinasyon Kurulu toplantisinda, Karayollari'nin bölgede yaptigi çalismalar hakkinda bilgiler verdi.

Bolu Dagi Tüneli Üçköprü mevkisinden Bolu istikametine viyadükler dahil 7 kilometre çalisma yapildigini bildiren Aykut, söyle dedi: ''Viyadüklerde depremler sonrasi oynayan bölgelerde çalismalar sonuçlandi. Aydinlatma ve havalandirma ihaleleri 20 milyon Dolara bir baska müteahhide yapildi. Tünelin tam bitirilmesi için 220 milyon dolara ihtiyaç var. Mevcut müteahhide 70 milyon Dolar borç bulunuyor. Ödemeler konusunda bir sikinti olmayacak.''

Aykut, Düzce-Karadeniz Eregli duble yol çalismalarinda ödeme sikintisi oldugunu belirterek, ''Düzce-Karadeniz Eregli duble yolun bitirilmesi için 140 trilyon liraya gerek var. Ayrica Akçakoca-Karasu duble yolu için 20 trilyon lira istimlak bedeline ve 30 trilyon lira yol yapimi için ödenege ihtiyaç var'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious