Bolu Dağı'nda feci kaza!

Bolu Dağı'nda feci kaza!.8053
  • Giriş : 28.01.2008 / 00:30:00

Üç otobüs ile tır, kamyon ve otomobilin karıştığı trafik kazasında bir kişi öldü, üç kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bolu Dağı tüneli viyadüğünde üç otobüs ile tır, kamyon ve otomobilin karıştığı zincirleme trafik kazasında bir kişi öldü, üç kişi yaralandı.

Ankara'dan İstanbul yönüne gitmekte olan Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürü Bilsay Çetin'in kullandığı plakası belirlenemeyen otomobil, Bolu Dağı tüneli çıkışındaki 4. viyadükte, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kaydı. Bu otomobile arkadan gelen yolcu otobüsü çarptı.

Kaza nedeniyle duran araçlara daha sonra iki otobüs, bir tır ve bir kamyonun çarpmasıyla zincirleme kaza meydana geldi. Kazada, otomobilde bulunan Bilsay Çetin'in kızı hayatını kaybederken, otomobil sürücüsü Çetin ve oğlu ile otobüs yolcularından bir kişi de yaralandı.

Yaralılar, Düzce ve Bolu itfaiye müdürlüklerine bağlı kaza kırım araç görevlilerinin yardımıyla sıkıştıkları otomobilden kurtarılarak, Düzce Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kazada hayatını kaybeden Çetin'in kızı da uzun süren kurtarma çalışmasının ardından araçtan çıkarılabildi. Kaza yapan otobüslerdeki yolcular, soğuk ve yağışlı hava nedeniyle kaza sonrasında araçlarda bekledi.

Bolu Valisi Ali Serindağ ve Emniyet Müdürü Mehmet Yazıcı kaza yerine gelerek, Bilsay Çetin'e baş sağlığı diledi. Öte yandan, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle TEM otoyolu ve D-100 kara yolunda çok sayıda hasarlı Trafik Kazası meydana geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious