Bolu Dağı'nda trafik felç oldu

  • Giriş : 27.12.2006 / 00:00:00

D-100 Karayolu Bolu Dağı mevkisinde kar yağışı ve buzlanmalardan kaynaklanan kazalar nedeni ile trafik Ankara istikametine tek şeritten sağlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgilere göre, kar yağışı ve buzlanma nedeni ile D-100 karayolu Bolu Dağı Darıyeri Hasanbey köyü Berceste tesisleri mevkiinde bir otobüsün maddi hasarlı kazaya karıştı. Kaza nedeniyle aracın arızalanması sonucu, Ankara istikametine trafik akışı tek şeritten sağlanmaya başlandı.

Trafik ekiplerince, kar yağışın ve tipinin yoğun olması nedeni ile ağır tonajlı araçlar konaklama tesislerine yönlendirilmişti. Yolun açılması ile birlikte tesislerden yola çıkan araçlar bir anda uzun araç konvoyları oluşturdu. TEM otoyolunda 3, D-100 karayolunda ise 5 kilometreye varan araç konvoyları oluştu. Trafik ekipleri Bolu Dağı Kaynaşlı çıkışında Ankara istikametine araçları kontrollü olarak göndeririken, Karayolları ekipleri de buzlanmaya karşı yolda tuzlama çalışmalarına devam ediyor.

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre kar yağışının Düzce bölgesinde 1 gün daha etkili olacağı ve daha sonra etkisini kaybedeceği belirtildi.

Düzce genelinde kar yağışı nedeni ile 281 köy yolu kapandı. Okullar 1 gün süre ile tatil edildi. Şehir merkezinde kar kalınlığı 35 cm, yüksek kesimlerde ise 1 metreyi buldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious