Bolu Dağı'nda trafik rahatladı

Bolu Dağı'nda trafik rahatladı.13818
  • Giriş : 25.01.2007 / 00:00:00

Bolu Dağı Tüneli ulaşıma açıldıktan sonra D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminde, İstanbul-Ankara istikametinde, araç trafiğinde büyük ölçüde azalma oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bölgede araç trafiğinin yoğun olarak yaşandığı D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminde, Tünel'in açılmasının ardından, trafikte gözle görülür bir rahatlama yaşanıyor.

Daha önce D-100 karayolunun Abant Kavşağı'nda uzun kuyrukları beklemek zorunda kalan sürücüler, aynı yolda artık sakin bir trafikte seyrediyor.

Bolu Dağı esnafı olumsuz etkilendi

Bu arada, Bolu Dağı Tüneli'nin açılması Bolu Dağı kesimindeki esnafı olumsuz etkiledi.

Söz konusu güzergahtaki tanınmış esnaflardan İsmail'in Yeri'nin işletmecisi Cemalettin Çolak, ''Şimdi Bolu dağı bitmiş bir vaziyette. Tünelin yeni olması nedeniyle bu kadar etkili olduğunu düşünüyoruz. İlerleyen günlerde bir nebze olsun düzelir ve insanlarımız bu yoldan geçer diye düşünüyoruz'' dedi.

Bolu Dağı'ndaki tesislerin damak zevkine hitap ettiğini belirten Çolak, ''Bolu Dağı Tüneli yüzde yüz oranında bir etki yaptı işlerimizde. 85 çalışan personelim var. 45 tesis bulunuyor, 3 bin 200 kişi çalışıyor. Bolu Dağı'nda bulunan tesislerden bir çoğu işçi çıkartmaya başladı. Biz süreci bekliyoruz. Düzelme olmazsa biz de çıkartacağız'' şeklinde konuştu.

Bolu Dağı'ndaki esnaftan bazıları ise Bolu Dağı Tüneli giriş ve çıkışında kendilerine yer verilmesi halinde mağduriyetlerini giderebileceklerini düşünüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious