Bolu Dağı'nda ulaşıma kar engeli

Bolu Dağı'nda ulaşıma kar engeli.9477
  • Giriş : 20.02.2008 / 08:09:00

Bolu Dağı'nda akşam saatlerinde başlayan ve etkisini her geçen saat arttıran kar yağışı sonrası Bolu Dağı Tüneli ve D-100 karayolunda trafik zaman zaman ulaşıma kapanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Karayolları ekipleri yolun kapanmaması için çaba sarf ederken, tipi şeklinde yağan kar yağışı, sürücülere zor anlar yaşatıyor. Görüş mesafesinin 20 metreye indiren yağış sonrası çok sayıda maddi hasarlı Trafik Kazası meydana geldi. Bolu Dağı Tüneli'nin İstanbul istikametinde birçok araç yolda kaldı.

Bolu Dağı Polis İstasyonu yetkililerinden alınan bilgiye göre, kar yağışının sabah saatlerine kadar devam edeceği belirtildi. Sabah saatlerinde yola çıkan sürücülerin yola tedbirli çıkmaları konusunda uyaran yetkililer, sürücülerin Bolu Dağı'nda dikkatli seyretmeleri konusunda uyardılar.

Yetkililer ayrıca, "Yola çıkacak sürücülerimiz araçlarında mutlaka zincir, yemek, battaniye bulundursunlar. Gerekmedikçe yola çıkmasınlar. Sabah saatlerinde trafik yoğunluğu fazlalaşacağı için ulaşımda sıkıntılar
yaşanabilir" ifadelerini kullandılar.

D-100 karayolunda araç sayısı az olduğu için kar zeminde 10 santimetreye kadar ulaştı. Karayolları ekipleri Bolu Dağı Tüneli TEM Otoyolu'nda aralıksız çalışırken, trafik zaman zaman ulaşıma kapanıyor. 155 polis imdat telefonuna çok sayıda yolda kalan araç ihbarı geliyor.

Bolu Dağı Tüneli'nin Ankara İstanbul istikametinde sürücülerin yoğun kar yağışına karşı daha dikkatli olmaları gerekiyor. Tünel içersinde hız limitini aşan sürücüler, çıkışta zeminde biriken yoğun kar yağışıyla karşılaşınca kazalar meydana geliyor.

Öte yandan, Bolu Dağı'na ağır tonajlı araçların geçişine izin verilmiyor. Dinlenme tesislerinde bekletilen araçların sabah saatlerinde gönderileceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious