'Bolu Tüneli'nde teknik sıkıntı yok'

'Bolu Tüneli'nde teknik sıkıntı yok'.13818
  • Giriş : 01.02.2007 / 00:00:00

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı Sabri Özkan Erbakan, Bolu Tüneli'nde her türlü güvenlik önleminin alındığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nda, müsteşar yardımcısı Emrullah Kardeş, Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan ve Karayolları 4. Bölge Müdürü Vacip Mert ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Erbakan, son günlerde Bolu Dağı Tüneli'nde yaşanan aksaklıklar ile ilgili açıklama yaparak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Konuşmasında tünel güzergahında hiçbir sıkıntı yaşanmadığını savunan ve bazı basın organlarında tünelin kar ve buz mücadelesi ile ilgili önlemler alınmadan trafiğe açıldığı şeklindeki eleştirileri haklı bulmadıklarını ifade eden Erbakan, "Kışın ağır şartlarında vatandaşların güvenliğini sağlamak için tüneli tek taraflı olarak açtık, tünelin açılması siyasi bir karar değildir. Tüneli açtığımız için pişman değiliz" dedi.

Erbakan konuşmasında nakliye firmaları ve ağır yük taşıyan TIR sürücülerine şöyle seslendi: "Sadece Bolu Dağı değil, tüm ülke genelinde bilhassa ağır yük taşıyan kamyon ve TIR'ların tam donanımlı olarak yollarda seyretmesini, trafik kurallarına uymasını ve yapacak oldukları basit bir kaza ile arkadaki binlerce vatandaşımızı mahsur bırakacaklarını hiç unutmamalarını ve bunu manevi bir sorumluluk olarak duymalarını rica ediyoruz."

Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan ise, eksi 7 dereceden sonra hiç bir kimyasal maddenin buzlanmayı engelleyemeyeceğini ve sürücülerin kış şartlarında yolları normal hava şartlarında kullandıkları gibi kullanmamaları gerektiğini belirterek, Bolu Dağı Tüneli'nin İstanbul - Ankara yönünün tek taraflı olarak açılmasında hiç bir mahsurun olmadığını vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious