Bolu Tüneli'ne zincirsiz araç girişi yasak

Bolu Tüneli'ne zincirsiz araç girişi yasak.13818
  • Giriş : 31.01.2007 / 00:00:00

Bayındırlık Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), hizmete girdiğinden beri kazalarla sürekli kapanan Bolu Tüneli'ne TIR ve ayrıca zincirsiz araç girişini yasakladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İtalya Başbakanı Romano Prodi tarafından resmi törenle hizmete alınan Bolu Tüneli'nin, üst üste yaşanan kazalarla kapanmasının ardından yeni kararlar alındı.

TIR'ların buzlanma nedeniyle devrilmesinin ardından saatlerce tünelin kapalı kalması nedeniyle, buzlanmanın sona ermesine kadar tırların Bolu Tüneli ve bağlantı yoluna girmesinin yasaklanmasına karar verildi. Tırlar, kısa bir süre için, daha önce kullandıkları yollardan gidecekler. Ayrıca, zincirsiz araçların tünele girişi de yasaklanacak.

BAYINDIRLIK: BUZLANMA TÜNELDE DEĞİL YOLDA

Bayındırlık Bakanlığı yetkilileri, geçişin sık sık kapanmasına neden olan buzlanmanın tünelde değil bağlantı yolunda olduğunu belirttiler. Tünelde ısıtma sisteminin çalıştığını ifade eden Bakanlık yetkilileri, "Bolu Geçişi 25 km. Bunun 23 km'si bağlantı yolu, 2 km'si ise tünel. Buzlanma yolda var, tünelde yok. Rampalı bir yol olduğu için de kazalar meydana geliyor. Kazalar nedeniyle de tünelin girişi kapanıyor, yoksa tünel kapalı değil" açıklamasında bulundular

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious