Bolu Ülkü Ocağı Başkanı tutuklandı

Bolu Ülkü Ocağı Başkanı tutuklandı.13461
  • Giriş : 03.04.2008 / 14:47:00

Bolu Ülkü Ocağı Başkanı Bahadır Darı, yardımcısı Sezgin Tiftik ve Ramazan Üzmez tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin şehir merkezindeki kampusunda bulunan meslek yüksekokulunda, ülkücü öğrenciler arasında çıkan silahlı çatışmada 3 öğrenci ile 2 özel güvenlik görevlisinin yaralanmasının ardından gözaltına alınan Bolu Ülkü Ocağı Başkanı Bahadır Darı, yardımcısı Sezgin Tiftik ve Ramazan Üzmez tutuklandı. Olayla ilgili gözaltında tutulan 16 kişi ise serbest bırakıldı.

Önceki gün meydana gelen olayda ülkücü iki grup arasında yaşanan liderlik kavgası silahlı çatışmaya dönüştü. Silahların ve bıçakların çekildiği kavgada Serdar Kökavşar ile Hazım Şeminer kurşunların hedefi olurken, Yetiş Sarımsakçı ise bıçaklandı. Olaya müdahale eden üniversite güvenlik görevlileri İsmail Eröz ve Cemalettin Yılmaz da ülkücü grup tarafından feci şekilde dövüldü.

Vücutlarına 3’er kurşun isabet eden Serdar Kökavşar ile Hazım Şeminer, Köroğlu Devlet Hastanesi’nde yoğun bakımda yaşam mücadelesi verirken, olaya müdahale eden polis, aralarında Bolu Ülkü Ocağı Başkanı Bahadır Darı ile yardımcısı Sezgin Tiftik’in de bulunduğu 19 kişiyi gözaltına aldı. Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen 19 kişiden Bahadır Darı, Sezgin Tiftik ve Ramazan Üzmez, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, 16 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious