Bölücü terör örgütü PKK'ya darbe üstüne darbe!

Bölücü terör örgütü PKK'ya darbe üstüne darbe!.16200
  • Giriş : 06.11.2007 / 23:11:00
  • Güncelleme : 06.11.2007 / 23:08:47

Doğu ve Güneydoğu Bölgesi'nde PKK'ya yönelik operasyonlarda 11 PKK'lı etkisiz hale getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre 30 Ekim-06 Kasım tarihleri arasında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda Şırnak'ın İdil ilçesi Cehennem Deresi bölgesinde 2, Bingöl'ün Karlıova ilçesi kırsalında 1 terörist ölü, Hakkari'nin Yüksekova dağlık kesiminde ise 8 terörist sağ olmak üzere toplam 11 PKK bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi.

HAİN TUZAK

Bu arada önceki gün Bingöl merkeze bağlı Ilıcalar beldesi bölgesinde terör örgütü mensupları tarafında yola döşenen patlayıcı madde köylülere ait traktör geçerken patladı. Olayda can ve mal kaybının yaşanmadığı bildirildi. 

DAĞLARDAN İNEN TERÖRİSTLER YAKALANDI

Hatay'ın Amanos Dağları'nda polisin de destek verdiği operasyonlarda köşeye sıkıştırılan PKK terör örgütü mensupları izlerini kayıp ettirmek için gece şehir merkezine sızıp vatandaşın arasına karışmaktan da kurtulamadı.

Hatay Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü yürüttüğü operasyonlarda 2'si Dörtyol'da 1'i de Antakya'da olmak üzere 3 teröristi yakaladı. Hatay Emniyet Müdürlüğü yetkilerinden alınan bilgiye göre, 3 terör örgütü mensubuyla birlikte 2 adet tabanca, 24 adet mermi, 4 adet diğer malzeme olmak üzere 30 adet mühimmat ele geçirildi. 3 örgüt mensubu sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

Bu arada Amanos Dağları'nda küçük gruplar halinde 1994 yılından bu yana varlığını sürdüren terör örgütünü bitirmeye yönelik operasyon tüm hızıyla sürüyor.

Operasyonda terör örgütü üyeleri ile sıcak temas içerisinde bulunan güvenlik güçlerine takviye olarak Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı özel hareket birlikleri de destek veriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious