Bolu'da saklı cennet var!

Bolu'da saklı cennet var!.18541
  • Giriş : 18.10.2008 / 12:33:00

Bolu'ya 42 kilometre mesafede bulunan harika mekana gelen tatilciler sonbahar mevsiminin tüm güzelliklerini yaşıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bolu'nun doğal güzellikleriyle ünlü Yedigöller Milli Parkı, sonbahar mevsimi ile birlikte ziyaretçi akınına uğradı.

Milli Park'ın farklı noktalarında çadırlarda kalan tatilciler ise gün boyunca doğa ile baş başa kalma şansını yakalıyor. Zengin bitki ve canlı örtüsüyle adeta bir doğa cenneti olan Yedigöller'e giden yoldaki ağaçlar ise yeşilden sararan yapraklarıyla, ziyaretçileri karşılıyor.

Ziyaretçiler, meşe, gürgen, kızılağaç, köknar, ıhlamur ağaçlarıyla çevrili yollarda yürüyüş yaparak, birbiriyle bağlantılı 7 gölü görüntülüyor, rengarenk ağaçları fotoğraf karelerine ve kameralarına aktarıyor.

ENVANTER ÇALIŞMASI YAPILDI

Bu arada, Yedigöller'in bulunduğu 50 hektar alandaki 63 noktada 25 görevliyle bölgede yaşayan hayvanların envanteri çıkarıldı. Envanter çalışması sonucu bölgede 484 geyik, 804 karaca, 76 ayı ve bin 741 domuz yaşadığının tespit edilirken kesin sayının ise kasım ayında belirleneceği ifade edildi.

Yedigöller'de kurt, tilki ve sincap ile farklı türde kuşların da barındığı bildirildi.

35 BİN ALABALIK YAVRUSU BIRAKILDI

Doğal güzellikleri ile ünlü Yedigöller Tabiat Parkı içerisinde bulunan Büyük Göl, Nazlı ve Derin göllere bu yıl içerisinde Bolu çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından 35 bin adet yavru alabalık bırakıldı. Balıkların bırakılmasıyla birlikte Yedigöller'de sportif olta balıkçılığı avı yasaklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*