Bomba ihbarı demiryolu ulaşımını durdurdu

Bomba ihbarı demiryolu ulaşımını durdurdu.10112
  • Giriş : 17.04.2008 / 18:19:00

Mersin'de, "Yenice ile Pozantı istasyonu arasına bomba konulduğu" ihbarı üzerine demiryolu hattında ulaşım durdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adana Hacıkırı'nda bekletilen Erciyes Ekspresi yolcuları otobüslerle Adana'ya getirildi. İstanbul'a gidecek İçanadolu Ekspresi ise Yenice istasyonunda bekletiliyor.

TCDD 6. Bölge Müdürü Hasan Tahsin Köprülü, bugün saat 12.30 sıralarında Mersin santralini arayan kimliği henüz belirlenemeyen kişinin Yenice ile Pozantı arasındaki demiryolu hattına bomba ihbarında bulunduğunu bildirdi.

İhbar üzerine Mersin ve Adana Emniyet müdürlükleri ile bu hattaki jandarma komutanlıklarına bilgi verdiklerini kaydeden Köprülü, "Demiryolunda seferleri durdurduklarını şu ana kadar Mersin Emniyeti'nden uzmanların yaptıkları aramalarda bombaya rastlanmadığını, Adana emniyet müdürlüğünün ise çalışmalarının devam ettiğini" bildirdi.

50 kilometre uzunluğundaki demiryolunun bomba uzmanlarının çalışmalarının ardından ulşıma açılacağını kaydeden Köprülü, "Kayseri'den gelen Erciyes Ekspresi yolcularını otobüslerle Adana'ya naklettik. İhbardan dolayı Yenice istasyonunda da İşanadolu Ekspresi yolcularıyla bekliyor. Hacıkırı'nda ayrıca bir yük treni var." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious