Bomba masumları vurdu!

  • Giriş : 04.09.2006 / 00:00:00

Düğüne gitmek için aracına yöneldi, bombanın hedefi oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Van'ın Çatak ilçesinde önceki gece meydana gelen patlamada hayatını kaybeden Belediye Yazı İşleri Müdürü Nadir Babur, çocukları ile birlikte akrabalarının düğününe gitmek için arabasına doğru giderken patlama olduğu öğrenildi.
Çatak'ta önceki akşam saat 21.00 sıralarında Çatak Belediyesi önünde bulunan bir çöp bidonunda meydana gelen patlamada 2 kişi şehit olurken, 9 kişi yaralanmıştı.

Olayda hayatını kaybeden Belediye Yazı İşleri Müdürü Nadir Babur'un çocukları ile birlikte bir yakınlarının düğüne gitmek için cadde park eden aracının yanına geldiği ve çocuklarını araca bindirdikten sonra aracına binmek üzere iken patlamanın gerçekleştiği kaydedildi.

Aracın arka tarafından iken bombanın parçalarından isabet alan Babur ağır yaralanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

KAYMAKAM 3 DAKİKA ÖNCE OLAY YERİNDEN GEÇTİ

Alınan bilgilere göre, olayın meydana geldiği yerden Kaymakam Vedat Yılmaz, Cumhuriyet Savcısı Salih Uçar ile Emniyet Amiri Oğuz Kağan ve 3 dakika önce olay yerinden geçtiği öğrenildi.

Pazar günü olması dolayısıyla parkın çok kalabalık olduğu Kaymakam Vedat Yılmaz mülki idare amirleri ile birlikte akşam çay bahçesinde çay içip oturduktan sonra patlamadan 3 dakika kadar önce kalkıp olay yerinden evlerine doğru harekete ettiği belirtildi.

Patlamanın belediye binasına 15 metre, Çatak Lisesi'nin duvarının dibinde, çay bahçesi önünde, Askerlik Şubesi'ne 20 metre, Emniyet Müdürlüğü'ne 50 ve adliye binasına 120 metre kadar uzaklıkta meydana geldi.

Patlamanın şiddeti ile okul duvarı yıkılarak taş yığınına döndü. Gündüz saatlerinde insan yoğunluğu fazla olan belediye önündeki caddedeki patlamanın gece olması daha büyük bir facianın önlenmiş olduğu belirtiliyor. Akşam saatlerinde vatandaşların kamu kurumlarının yöneticileri ile birlikte oturduğu çay bahçesinin kalabalık olduğu belirten vatandaşlar, bu olayın terörün hedef tanımadığını bir göstergesi olarak değerlendirdi.

Vatandaşlar olayın bir terör olayı olduğunu ve olayı gerçekleştirenleri nefretle kınadıklarını kaydettiler. Vatandaşlar, "İlçe olarak şoktayız. Kimse böyle bir olay beklemiyordu. Çünkü terörün en yoğun olduğu dönemde bile PKK ilçe merkezinde olay gerçekleştiremedi." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious