Bomba uzmanları minibüsü inceliyor

Bomba uzmanları minibüsü inceliyor.12064
  • Giriş : 18.01.2008 / 15:49:00
  • Güncelleme : 18.01.2008 / 17:52:09

Polisin uzun süredir aradığı beyaz minibüs ele geçirildi. Bomba uzmanları olay yerinde!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul'daki muhtemel terör olaylarına karşı teyakkuz durumunda bulunan terör ekipleri, "bomba taşıdığı" şeklinde ihbar edilen ve 4 gündür aranan 34 ET 8328 plakalı Ford Transporter marka minibüsü Şişli'de yakaladı.

Edinilen bilgiye göre, güvenlik güçlerinin 4 gündür peşinde olduğu 34 ET 8328 plakalı Ford Transporter marka minibüs, bir süre takip edildi. Bu arada polis merkezinde her saniye mevkii bildirilen minibüsün peşinde jandama ekibinin olduğu anons edildi. Minibüs, Özel Levent Hastanesi önünde polis ekiplerince durduruldu. Sürücü hemen gözaltına alınırken, minibüs çevresinde yoğun güvenlik önlemi alındı. Bomba imha ekipleri de olay yerine gelerek incelemelerine başladı.

Olayla ilgili araştırma sürüyor.

BOMBA BULUNDUĞU ŞÜPHESİYLE ŞİŞLİ'DE DURDURULAN MİNİBÜS BOŞ ÇIKTI

Şişli'de polis tarafından muhtemel terör olaylarına karşı teyakkuz durumunda bulunan terör ekipleri, "bomba taşıdığı" şeklinde ihbar edilen ve 4 gündür aranan 34 ET 8328 plakalı WW Transporter marka minibüsü Şişli'de durduruldu. Bomba uzmanı ekipler ve özel eğitimli polis köpeği tarafından yapılan aramada minibüs boş çıktı.

Arama sırasında Büyükdere Caddesi trafiğe kapatılırken olay yerine tedbir amacıyla ambulans ve itfaiye ekipleri bekletildi.

Cerrah: Bombalı minibüs ihbarı boş çıktı

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, bomba yüklü minibüs ihbarı aldıklarını, yaptıkları incelemede aracın boş çıktığını söyledi. Minibüs şoförünün İstanbul Beykoz ilçesinde oturduğunu ifade eden Cerrah, "Önemli bir konu değil. Her zaman olan ihbarlardan biriydi. Böyle yanlış ihbarların da yapılmamasını rica ediyorum." dedi.

İhbar edilen minibüs, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Üsküdar'daki evinden İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB)'na gideceği güzergah üzerinde bulundu. Başbakan'ın geçişinden önce ihbar edilen araç ve şoförü polis tarafından gözlem altına aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious