Bomba yüklü araç Diyarbakır'dan gelmiş

Bomba yüklü araç Diyarbakır'dan gelmiş.12432
  • Giriş : 04.01.2008 / 13:02:00

İnegöl'de 14 kilo C-4 patlayıcı bulan aracın Diyarbakır'dan geldiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa İl Jandarma Komutanlığı, İnegöl ilçesine bağlı Şehitler köyü mevkiinde düzenlediği operasyonda 14 kilo C-4 patlayıcı ele geçirdi.

Edilen bilgiye göre, gelen ihbar üzerine harekete geçen Bursa İl Jandarma Komutanlığı, Diyarbakır'dan gelen 21 DU 093 plakalı Fiat Doblo aracı takibe aldı.

Jandarma ekipleri, Bursa'ya doğru hareket eden şüpheli aracı İnegöl'ün Şehitler köyü mevkiinde bulunan bir benzin istasyonunda durdurarak arama yaptı.

Araçta narkotik köpeklerinin de katılımıyla yapılan aramada 14 kilo C-4 tipi patlayıcı ile 1 adet kaleşnikof silah ele geçirildi. Operasyonda 1 kişi gözaltına alınırken, bölgeye çok sayıda istihbarat, terörle mücadele ve kriminal ekibi sevk edildi.

Uzmanlar, bombanın Diyarbakır'daki patlamadan birkaç saat önce yakalanmasının dikkat çekici olduğunu ifade ederken, eş zamanlı bir eylem planının söz konusu olup olmadığının araştırılmasına devam ediliyor.

Benzin istasyonunda bulunan görgü tanıkları araç şoförünün çok rahat davrandığını söyledi. Benzin istasyonunda ponpacı olarak Alican Türksün, jandarma ekiplerinin olay öncesinden çok geniş şekilde güvenlik kordonu oluşturduklarını ifade etti.

Tütsün, araçta bulunan şahsın ağzında sigara olduğunu ve şahsın araçtan sesini çıkarmadan sakince indiğini söyledi.

Ayrıca Şehitler mevkiinde Bursa karayollunda emniyet yetkilileri, güvenliği sağlamak için güvenlik noktası oluşturdu.

Bursa Valiliği'nin patlayıcılarla ilgili öğleden sonra açıklama yapacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious