Bombacı 18 yaşlarında bir genç

Bombacı 18 yaşlarında bir genç.12023
  • Giriş : 23.01.2009 / 21:09:00

AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanlığı yakınındaki otobüs durağına atılan ses bombası paniğe neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kasımpaşa'da bulunan AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanlığı yakınındaki otobüs durağına atılan ses bombası paniğe neden oldu.

Olayda ölen ve yaralanan olmazken, otobüs durağının camları kırıldı. Görgü tanıkları bombayı atanın 18 yaşlarında, sarışın bir genç olduğunu söyledi.

Edinilen bilgiye göre, saat 19.30 sıralarında, Kasımpaşa'da bulunan AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanlığı yakınındaki Okul durağına, kimliği belirsiz bir kişi tarafından patlayıcı bir cisim atıldı. Şahıs cismi attıktan sonra olay yerinden hızla uzaklaştı. Büyük bir gürültüyle patlayan cisim çevrede paniğe yol açtı. O sırada durakta kimsenin bulunmaması nedeniyle patlamada ölen ve yaralanan olmadı. Polis, patlamanın olduğu durağın çevresinde geniş güvenlik önlemi aldıktan sonra incelemelerde bulundu. Şahsın attığı cismin ses bombası olduğu tespit edildi. Eylemin AK Parti İlçe Başkanlığı'na yönelik olup olmadığı bilinmiyor.

Görgü tanıkları, bombayı atan şahsın sarışın ve 18 yaşlarında bir genç olduğunu belirterek, "O sırada durağın biraz gerisinde, bir kadın ile bir adam bekliyordu. Şahıs kıvılcımlar çıkaran cismi durağa attıktan sonra kaçmaya başladı. Hemen sonra büyük bir patlama oldu." dedi.

Görgü tanıklarının ifadesini alan polis faili yakalamak için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*