Bombacı terörist yakalandı

  • Giriş : 25.05.2006 / 00:00:00

Van'da PKK terör örgütüne yönelik yapılan 2 ayrı operasyonda, 7 Eylül 2005 tarihinde İstanbul Bakırköy Kapalı Çarşı'da meydana gelen patlama olayının patlayıcılarını temin eden bir kişinin de aralarında bulunduğu 7 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Van Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri PKK/Kongra-Gel terör örgütü adına örgüte patlayıcı ve uyuşturucu madde temin eden M.K.K ile K.K ve bunlara yardım ve yataklık yapan T.G ile C.G isimli şahısları 19 Mayıs günü gözaltına alındığı bildirildi.

Yapılan soruşturma neticesinde 7 Eylül 2005 tarihinde İstanbul Bakırköy Kapalı Çarşı'da meydana gelen patlama olayının patlayıcılarını M.K.K isimli şahsın Van'dan peynir bidonu içerisinde otobüsle gönderdiği ve K.K isimli şahsın ise buna yardım ettiği kaydedildi.

Öte yandan terör örgütüne katılmak için Van'a gelen örgüt yandaşlarına kuryelik yapan İ.Ö. 21 Mayıs'ta yakalanarak gözaltına alındıktan bir gün sonra İstanbul'dan Van'a gelerek örgüte katılmak isteyen C.K. ile İ.U. yakalanarak gözaltına alındı.

Her 2 operasyonda sorgulamaları yapıldıktan sonra adli mercilere sevk edildikten sonra M.K.,K., K.K., T.G., C.K. tutuklanarak cezaevine konuldu.

C.G., İ.Ö. ve İ.U isimli örgüt mensuplarının ise tutuksuz olarak yargılanmak üzere serbest bırakıldığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious