Bombacının ağabeyi sitem etti

Bombacının ağabeyi sitem etti.10746
  • Giriş : 15.10.2008 / 09:27:00

Polisle bir araya gelen ağabeyinin, dağa çıkan teröristlerin engellenmemesinin sebeplerini Terörle Mücadele Şubesi amirlerine sorduğu öne sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Şişli'de üzerinde 8 kilo 800 gram patlayıcı, 15 fitil ve bir ateşleme butonu ile yakalanan 'Sezgi' kod adlı kadın bombacı G.Y.'nin Ardahan nüfusuna kayıtlı olduğu belirlendi.

Yakalanmasının ardından kimlik tespit işlemleri başlatılan G.Y.'nin İran üzerinden Türkiye'ye giriş yaptığı, Van'da kaldıktan sonra İstanbul'a gönderildiği belirlendi. G.Y.'nin ailesini araştıran İstanbul Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Almanya'da yaşadığı öğrenilen ağabeyini İstanbul'a çağırdı. Türkiye'ye gelen ağabeyinin kadın teröristle görüştüğü öğrenildi. Polisle de bir araya gelen ağabeyinin, dağa çıkan teröristlerin engellenmemesinin sebeplerini Terörle Mücadele Şubesi amirlerine sorduğu öne sürüldü. Polisin sohbet amaçlı tüm çağrılarını cevapsız bırakan kadın teröristin hiçbir bilgi vermediği ve susma hakkını kullanmak istediği belirtildi. Şişli'de düzenlenmek istenen bombalı saldırı ile ilgili olarak İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde 5 kişi gözaltında tutuluyor. 5 zanlı gözaltı sürelerinin dolmasının ardından bugün İstanbul Adliyesi'ne sevk edilecek.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*